Головна / Людина / Вчені: «Одержимі» спортзалом чоловіки схильні до депресії

Вчені: «Одержимі» спортзалом чоловіки схильні до депресії

Вчені з Гарвардського і Норвезького науково-технічного університету (NTNU) зробили заяву, що чоловіки, «одержимі» спортзалом, схильні до депресії. Інформацією поділилося зарубіжне видання Daily Mail.

Ученые: «Одержимые» спортзалом мужчины подвержены депрессии

Дослідники провели опитування представників чоловічої статі, які активно відвідують тренажерні зали. В ході наукової роботи група розглянула дані понад 2400 американських чоловіків у віці від 18 до 32 років. Їм поставили 15 запитань, які стосувалися частоти тренувань, почуття провини за пропуск занять спортом, бажані параметри. Як з’ясувалося, більше 10% опонентів вважали себе товстими, що змушувало їх збільшити застосування анаболічних стероїдів і перейти на жорстке дієтхарчування. Кілька чоловіків сказали, що вони бачили зірку футболу Кріштіану Роналду як ідеальне чоловіче тіло, до якого потрібно прагнути.

«Проблема виникає, коли тіла професійних спортсменів, таких як Роналду, стають ідеальними для звичайних молодих людей, у яких є робота, навчання і сім’я. Варто враховувати, що він належить до однієї тисячі населення світу, яке заробляє на життя спортом. Такий підхід в корені не вірний, адже люди, які тренуються частіше, роблять це не для того, щоб стати здоровішим, а для того, щоб відповідати певним стандартам», — відзначають вчені.

За словами експертів, неможливість отримати ідеальну фігуру призводить до депресії, причому не тільки у чоловіків, але і жінок. Особливо це стосується підлітків. Експерти рекомендують звернути увагу на своїх близьких, щоб врятувати їх від психічного розладу, необхідно, щоб «одержима» людина ясно розуміла — що тренування потрібні не для того, щоб щось доводити оточуючим.