Здоров'я

ВООЗ: 80% підлітків в світі недостатньо рухаються

Підлітки по всьому світу мало займаються фізичними вправами. Це загрожує ожирінням і захворюваннями серцево-судинної системи. Про це попереджає Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

Такі висновки ВООЗ зробила на основі даних, зібраних в 145 країнах з 2001 по 2016 роки. Було опитано близько одного мільйона 600 тисяч підлітків у віці від 11 до 17 років.

Дослідники виявили, що понад 80% опитаних не виконують навіть мінімального обсягу фізичних навантажень в день. А це близько однієї години активності. А рухливість в юному віці допомагає зміцнювати серце, легені, м’язи і кістки, а також захищає від надмірної ваги.

Регіна Гатольд, представниця ВООЗ:«Чотири з п’яти підлітків недостатньо активні. Вони не виконують рекомендації ВООЗ. У всесвітньому масштабі їх 81%».

Опитування також показують, що показники варіюються від країни до країни. Так, в Бангладеш недостатньо рухаються близько 66% підлітків. А в Південній Кореї – понад 94%.

«Якщо в день протягом 60 хвилин є фізична активність, то вже добре. Але це потрібно робити кожен день весь тиждень. Це може бути активна гра, прогулянки до школи пішки або на велосипеді, це може бути заняття фізкультурою в школі — все, що завгодно. Але не менше 60 хвилин. Це рекомендація ВООЗ».

Є розрив також і за гендерною ознакою. Так, серед дівчаток відсоток недостатньо активних досягає 85%, а серед хлопчиків – 78%.

ВООЗ попереджає, що діти все більше проводять дозвілля за телефонами, планшетами та комп’ютерами. Незважаючи на те, що деякі країни роблять зусилля, щоб виправити ситуацію, рівень активності майже не змінюється, зате кількість підлітків з ожирінням зростає в геометричній прогресії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button