Наука

Вчені представили зелений метод виготовлення нейлону

Дослідники представили новий метод виробництва нейлону. Він стане дешевшим і буде менше шкодити екології.

Дослідники з США представили новий підхід для синтезу надміцного нейлону. При його використанні не потрібні каталізатори на базі цинку та інших токсичних матеріалів, які шкодять екології планети. Про це в неділю повідомила пресслужба Американського хімічного товариства (ACS).

«За поточними оцінками експертів, світові запаси цинку можуть закінчитися в найближчі 100 років. Зараз цей метал використовується як каталізатор для виробництва циклогексилу ключового компонента першої стадії синтезу нейлону. Ми виявили, що його можна замінити залізом без істотних втрат в ефективності виробництва », – відзначили дослідники.

Вчені представили аналог нейлону, який використовують для приготувань ниток, тканин, труб та ізоляції. Більшість цих об’єктів під час виготовлення шкодять атмосфері планети.

Вчені пояснили, що у впровадження методу є й економічне обґрунтування. Для синтезу цієї речовини зазвичай використовуються каталізатори на базі цинку, але їхня ціна зросте в найближчі десятиліття, через те, що родовища металу закінчуються. Саме тому потрібно знайти заміну металу.

Дослідники перевіряють ще одну теорію: чи можна використовувати залізну іржу для виробництва каталізатора. Якщо це спрацює, то виробництво нейлону скоротиться в ще кілька разів. Шкода екології також буде зменшеною.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button