Земля

Вчені прогнозують катастрофічний для Землі спалах на Сонці

У найближчі сто років — вже до кінця XXI століття — на Сонці з високою часткою ймовірності відбудеться потужний спалах, який призведе до порушення роботи енергосистеми по всьому світу, пошкодження супутників і відключення інтернету.


В результаті суперспалаху вийдуть з ладу орбітальні супутники, пасажири літаків отримають високі дози радіації, а також порушиться робота енергосистем і систем охолодження на ядерних електростанціях. Техногенні аварії, які виникнуть в результаті, можуть призвести до людських жертв.

До такого висновку прийшли американські фахівці Гарвардського університету. Вчені проаналізували дані про зміни сонячних спалахах. Вони оцінили ймовірність виникнення суперспалахів, у тому числі тих, що збільшують яскравість Сонця на 30 відсотків і здатні «здути» озоновий шар Землі. Вважається, що під час цих подій виділяється енергія, приблизно рівна 1036 ерг, що на кілька порядків вище звичайної світності Сонця (1033 ерг в секунду).

У деяких зірок сонячного типу астрономами фіксувалися ще більш потужні спалахи — до 1038 ерг. Однак такі спалахи відбуваються приблизно раз в 20 мільйонів років.

Згідно з висновком дослідників, частіше трапляються менш інтенсивні суперспалахи. Так, сонячний «супершторм» 1859 року призвів до геомагнітної бурі, відомої як Подія Керінгтона. Вона стала причиною збою телеграфної мережі у Європі та США, а також яскравих полярних сяйв в низьких широтах.

З високою ймовірністю подібний спалах відбудеться до кінця XXI століття, в результаті чого вийдуть з ладу орбітальні супутники, пасажири літаків отримають високі дози радіації, а також порушиться робота енергосистем і систем охолодження на ядерних електростанціях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button