Земля

Вчені прогнозують швидкий розворот магнітного поля Землі

Вчені з Рочестерського університету з’ясували місцезнаходження аномалії через яку скоро станеться переворот магнітного поля Землі.

4a0a39eae433420de62ba5f0a82cef8b

У своїй роботі, геофізики повідомили, що магнітне поле Землі слабшає останні 160 років і головною причиною цього є Південно-атлантична аномалія, що простягається в Південній півкулі між Зімбабве і Чилі. Напруженість магнітного поля в цій області настільки ослабла, що розташовані вище неї супутники виявилися не захищені від космічної радіації.

Джерело Південно-атлантичної аномалії глибоко в надрах Землі, між ядром і мантією, в районі під Південною Африкою, де напрямок магнітного поля зараз протилежно його середньої (глобальної) орієнтації.

У даний момент магнітне поле над Південно-атлантичною аномалією продовжує слабшати і це незабаром викличе глобальний розворот магнітних полюсів нашої планети. Ця подія матиме негативний вплив на працездатність наземних і орбітальних електронних систем, навігаційного обладнання, а крім того, спричинить за собою серйозні наслідки для здоров’я населення Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button