Технології

Вчені: роботи майбутнього будуть схожі на страусів

Забудьте роботів, схожих на людину. Машини майбутнього, швидше за все, будуть нагадувати нам страусів або динозаврів. Вчені пояснили, чому.

Вчені вважають, що птахи, які не вміють літати, є відмінним прикладом для наслідування для залізних машин. Властивий їм спосіб пересування може бути ефективно застосований в робототехніці. Нове дослідження показало, що в плані швидкості, збереження енергії і здатності триматися вертикально страус не має собі рівних, в тому числі серед людей і тварин.

01-11-14-foto-cikavosti-600x408-1

Птахи – це кращі з двоногих наземних бігунів, що успадкували швидкість і спритність від своїх динозаврових предків, які жили 230 мільйонів років тому, – заявив провідний дослідник Джонатан Херст, доцент кафедри машинобудування в Університеті штату Орегон.

[ads1] За словами вченого, бігаючі птахи, такі як страуси та ему, не найбільш витончені атлети, але вони вміють берегти свою енергію і не падати.

Читайте також: Ед Хесс: людям доведеться «краще думати», щоб їх не замінили роботи

Страусів не хвилює те, як вони рухаються. Їх реальна мета в тому, щоб обмежити граничний вияв сили, уникнути падіння, убезпечити себе і забезпечити максимальну ефективність. В результаті їх верхня частина тулуба трохи похитується, але це нормально. Свої руху вони виконують дуже елегантно, – пояснює Херст.

Дослідження показало, що безліч видів птахів з різними розмірами тулуба в основному використовують одну і ту ж техніку бігу. Вони утримують рівновагу, прискорюючи або сповільнюючи біг, що не дає їм впасти.

Ми повинні застосувати цю техніку до двоногих роботів, додавши їм маневреності та швидкості при русі по пересіченій місцевості, – каже Крістіан Хубіккі, співавтор дослідження, опублікованого в науковому журналі Journal of Experimental Biology.

01-11-14-foto-cikavosti-600x225-2

Це може також допомогти нам зрозуміти ходу їх спільних предків, у тому числі динозаврів, таких як велоцираптор.

Вчені спільно зі своїми колегами з Королівського ветеринарного коледжу в Лондоні досліджували різні види птахів, а отримані результати використовували для побудови комп’ютерної моделі, що імітує їхню поведінку. У підсумку вони дійшли висновку, що робот майбутнього повинен рухатися як страус, а не як важкий шматок заліза.

Читайте також: Роботи готові почати промислову революцію

Вони повинні бути ближче до біосистеми. Ми не завжди намагаємося копіювати тварин, але ми хочемо мати схожі здібності, – сказав Херст.

Щось подібне показали японські вчені. Їх двоногий робот робить шість кроків в секунду.

Натхнення: dsnews.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button