Екологія

Візуалізація забруднення повітря на Землі в реальному часі (відео)

Дев’ять з 10 чоловік на планеті дихають повітрям низької якості. Екологічна проблема стає причиною смерті 7 млн осіб щорічно. Зараз ви можете наочно побачити, як працює мовчазний і невидимий вбивця завдяки візуалізації забруднення Землі в реальному часі.

Проект «ЕйрВіжуал Ерс» показує, як на здоров’я планети і на наше власне самопочуття впливають техногенні викиди парникових газів.

Це перша карта, в якій інформація про забруднення повітря надходить онлайн на тривимірну модель земної кулі. Кулю можна обертати, наближати і видаляти окремі ділянки. Карта складена з використанням реєстраторів рівня забрудненості повітря, супутникових даних і станцій по всьому світу.

Різнокольорові плями на карті вказують на концентрацію частинок PM2.5, які проникають в легені. Червоні області — сильне забруднення повітря. Зелені ділянки — слабке.

Індія і Китай постають на карті величезними червоними плямами. Найзабрудненіші міста США — Нью-Йорк і Вашингтон. Найбільші міста Великобританії — Лондон, Бірмінгем і Манчестер — теж страждають від низької якості повітря.

Дивно, але, згідно з картою, інтенсивне забруднення характерне для Центральної і Північної Африки. Творці «ЕйрВіжуал Ерт» пояснюють аномалію величезними струменями піску і пилу, які приносить вітер з Сахари. Пилові та піщані бурі обдурили супутники, знімки яких використовувалися для створення карти.

У майбутньому вчені планують встановити датчики якості повітря в максимальній кількості країн по всьому світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button