Людина

Вчені розповіли про фактори, що впливають на дитячий алкоголізм

Вчені пояснюють, на що варто звернути увагу батькам та вчителям. Спосіб життя сім’ї, соціальне благополуччя і страх перед алкоголем – серед найважливіших факторів, що впливають на ставлення дитини до алкоголю. Статтю з результатами дослідження опублікувало видання Independent за матеріалами BMC Public Health.

В той час, як відсоток юнацького алкоголізму поменшав, кількість дітей, які вживають спиртне значно зріс. На це є багато причин, в тому числі і те, що більшість батьків вважають абсолютно нормальним дати дитині трохи алкоголю за святковим столом.

Вчені з університету Колумбії розібралися в чинниках, що впливають на розвиток дитячого алкоголізму. Головним з них був визнаний спосіб життя сім’ї. Вважається, що в сім’ї, де батьки вживають алкоголь, у дитини є більше шансів долучитися до спиртного. Варто відзначити, що важливіше на дитину впливає материнський алкоголізм, ніж алкоголізм батька.

Соціальне становище також відіграє величезну роль. Діти, чиї друзі випивають, мають більше шансів стати алкоголіками, ніж ті, хто має непитущих друзів. Також важливо, щоб дитина відчувала себе щасливою в колі сім’ї. Такі діти менше схильні до ризику стати алкоголіками.

І, нарешті, третій фактор – страх перед алкоголем і його наслідками. Це пояснює багато випадків, коли діти, в чиїй родині були алкоголіки, навідріз відмовляються від міцних напоїв. Для дітей важливо знати, як впливає алкоголізм на здоров’я та благополуччя людини, і школа, і батьки повинні постійно інформувати їх про це.

Кнопка «Наверх»
Закрыть