Людина

Грудне вигодовування робить дітей менш агресивними

Грудне вигодовування не тільки збільшує захист дитини від різних захворювань, але також сприяє позитивному психічного розвитку немовлят, такі результати дослідження від ізраїльськіх вчених. Експерти припустили, що годування грудьми цілком може захистити дитину від виникнення в подальшому розладу, пов’язаного з гіперактивністю і дефіцитом уваги. Такий СДУГ-синдром є досить поширеним нейробіхейвіоральним розладом, яке, як правило, вперше діагностують саме в дитячому віці.

foto_cikavosti_10.08.2014-012_resized

 

В ході роботи спеціалісти порівнювали історію грудного вигодовування та інші фактори в групі дітей у віці від шести до дванадцяти років, яким був діагностовано цей синдром, з контрольною групою здорових дітей. В результаті було виявлено, що діти з СДУГ-синдромом менше знаходилися на грудному вигодовуванні у віці від трьох до шести місяців у порівнянні з контрольною групою. Діти з таким синдромом мали труднощі з концентрацією, а також контролюванням імпульсивної поведінки. Вчені вважають, що важливу роль у розвитку синдрому грають генетичні та перинатальні фактори.

Читайте також: Перевага грудного годування перебільшена

 

“Результати нашого дослідження продемонстрували, що грудне вигодовування надає позитивний ефект на дитячий розвиток, здоров’я і захист проти різних захворювань, а також має можливу користь у віці від трьох до шести місяців у вигляді захисту від появи СДУГ-синдрому”, – зазначає доктор Авів Мімуні-Блох (Aviv Mimuny Bloch), провідний автор роботи.

В іншому дослідженні на аналогічну тему вчені з’ясували, що діти, що живилися у перші місяці життя справжнім материнським молоком, у віці п’яти років демонструють більшу кмітливість та ерудицію, ніж їх однолітки, що годувалися штучною їжєю.

Правильно організоване грудне вигодовування дозволить уникнути матері багатьох проблем з лактацією, а маленькому – рости здоровим і почувати себе захищеним. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) нагадує, що грудне вигодовування є найкращим способом харчування немовлят, що грудне молоко є оптимальною їжею для новонароджених – містить поживні елементи, необхідні для здорового розвитку дітей, і антитіла, які допомагають захистити малюків від поширених дитячих хвороб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button