Здоров'я

Вчені: Сигарети шкодять печінці нарівні з алкоголем

Гепатологи в ході нових досліджень прийшли до висновку, що куріння тютюнових виробів шкодить печінці не менше, ніж алкогольні напої. Виявилося, що смоли, які, як раніше вважалося, потрапляють тільки в легені при палінні, накопичуються ще і в печінці. Тому вчені поспішають попередити людей про те, що нікотинова залежність може викликати серйозні проблеми з найбільшою залозою людини.

06-01-16-foto-600x450-1

Вчені пояснили, що смоли, які містить в димі від сигарети, мають величезну кількість канцерогенів. Так ось ці смоли через кров потрапляють у печінку, забруднюючи її. Також гепатологи нагадали, що речовини, які містяться в тютюновому димі, змінюють кровоносні судини в організмі людини, за рахунок чого погіршується кровопостачання всіх внутрішніх органів, в тому числі і печінки.

Крім цього фахівці також нагадали про згубний вплив паління на шлунок. Справа в тому, що під час вдихання тютюнового диму, його частина, неминуче потрапляє в порожнину органу, через що в ньому можуть виникати запалення. Вчені попередили, що деякі захворювання, які викликаються курінням, не мають симптомів, які можна виявити заздалегідь, і такі недуги виникають раптово. У зв’язку з цим медики рекомендують курцям відмовитися від шкідливої звички як можна швидше, щоб уберегти себе від плачевних наслідків і підвищити якість свого життя.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button