Людина

Вчені: Уява допомагає в лікуванні фобій

Вчені з Колорадського університету в Боулдері провели дослідження і з’ясували, що в лікуванні фобій допомагає уява пацієнта. Колишні терапії мали в своїй основі проходження людиною для його подолання страху через низку того, чого він боїться.

Учёные: Воображение помогает в лечении фобий

Наприклад, якщо людина страждає на аерофобію, тобто панічно боїться авіаперельотів, для перемоги над цим страхом вона повинна багато разів виконати дану дію. З плином часу розум і тіло починають усвідомлювати, що загроза є нешкідливою, і мозок поступово звільняється від фобії, а надалі вегетативна нервова система у схожих ситуаціях залишиться спокійною. Подібна терапія часто виявляється не тільки досить витратною в плані фінансів, але й недоцільною. З цієї причини американські психологи розробили нову методику для лікування фобій – коли пацієнт створює в своїй уяві вигадану реальність, що допомагає мозку побороти страх.

У новому дослідженні вчені сканували мозок випробовуваних за допомогою магнітно-резонансної томографії. Вони першими в світі довели, що уявлення про ту чи іншу загрозу може справді змінити сприйняття її головним мозком.

Кнопка «Наверх»