Людина

Вчені виявили ряд переваг «раннього білінгвізму»

Дослідження вчених з Університету Енгл Раскін, Великобританія, показало, що дорослішання у двомовній сім’ї може принести когнітивні переваги в більш пізньому віці.

Unsplash

Робота, опублікована в журналі Scientific Reports, вперше показує, що дорослі, які почали вивчати другу мову в ранньому дитинстві (ранні білінгви), швидше вміють перемикати увагу і легше помічають візуальні зміни в навколишньому світі, ніж люди, які почали вчити другу мову пізніше (пізні білінгви).

В експериментах взяли участь 127 дорослих добровольців. Вчені провели два різні тести. Перший полягав у перегляді картинок на екрані, коли одна картинка поступово змінювалася, а інша залишалася колишньою. Ранні білінгви помічали ці зміни набагато швидше, ніж пізні.

Другий експеримент показав, що ранні білінгви краще контролюють свою увагу. Зокрема, вони швидше перемикали її від одного зображення до іншого.

Доктор Дін Д’Суза, автор роботи, говорить, що причиною цього є той факт, що діти, які виросли в двомовних сім’ях, адаптуються до більш непередбачуваного мовного середовища, частіше перемикаючи свою увагу. Результати цього дослідження свідчать про те, що ці когнітивні особливості, набуті в процесі навчання дітей-білінгвів, зберігаються і в дорослому віці.

Однак варто зауважити, що, незважаючи на те, що вивчення другої мови вже не перший раз пов’язують з когнітивними перевагами, не варто спілкуватися з дитиною декількома мовами з самого народження. Багато вчених відзначають, що дітям необхідно сформувати основну систему спілкування перед тим, як переходити до ще однієї.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button