Наука

Вчені пояснили, як у небі з’являється загадкове зелене сяйво

Фізики з’ясували, як з’являється висотне зелене світіння в небі.

Намальоване небо / © Томас Каст

Останнім часом астрономи — любителі й фотографи почали помічати в небі невідомі форми полярних сяйв: вони виглядали як спалахи в небі. Автори нової роботи з ВШЕ, Інституту космічних досліджень РАН та Інституту земного магнетизму, іоносфери й поширення радіохвиль РАН, з’ясували, як вони з’являються.

Раніше вчені з’ясували, що це явище може бути пов’язано з пилом, що потрапляє в іоносферу в результаті руйнування мікрометеоритів та інших об’єктів. Так виходить пилова плазма, а різні процеси всередині неї породжують спалахи світла.

Тепер автори нової роботи з’ясували, як відбуваються різні взаємодії між різними типами частинок, а конкретно тих, що знаходяться на даній висоті й можуть проникати в хмари пилової плазми.

З’ясувалося, що зелене світіння з’являється не від зіткнення заряджених частинок і пилу, а від взаємодії між нейтральними атомами й частинками метеоритів.

“Результати наших розрахунків важливі для пояснення й опису природних явищ в іоносфері й атмосфері Землі, зокрема, поширення електромагнітних хвиль на висотах від 90 до 120 кілометрів. Планується продовження досліджень ефекту модуляційного збудження неоднорідностей в іоносфері, що виникають при роботі таких установок як HAARP або EISCAT” – стверджує Сергій Попель, професор і один з авторів роботи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button