Людина

6 змін, що відбуваються з організмом кожну зиму

Кожну зиму організм серйозно перебудовується — щоб весною знову повернутися до звичного стану.

Язик

Ви коли-небудь звертали увагу на те, наскільки часто взимку хочеться облизувати губи? Це інстинктивна звичка, викликана тим, що від сухого вітру й низької температури шкіра губ швидше втрачає вологу і потребує зволоження. Але дерматологи попереджають: краще захищати шкіру за допомогою бальзамів та мастил, а звичка постійно облизувати губи на холоді може призвести до появи подразнення шкіри.

Рівень цукру в крові підвищується

Якщо у вас діабет або переддіабет, вам варто бути особливо уважними до свого харчування і здоров’я в холодну пору року: серйозне зниження температури може призвести до підвищеного вироблення стресового гормону кортизолу, який в свою чергу впливає на резистентність до інсуліну. Тому взимку треба обов’язково регулярно вимірювати рівень цукру в крові.

Організм швидше втрачає вологу

Не тільки шкіра відчуває взимку недолік вологи — весь організм швидше втрачає рідину. Це може бути особливо небезпечно тому, що взимку ми не так просто розрізняємо сигнали спраги і можемо досить довго тримати організм «в сухості». Тому не забувайте випивати склянку води кожні дві години — навіть якщо вам здається, що ви не хочете пити.

Частіше трапляються мігрені

Одним з поширених тригерів, здатних спровокувати напад мігрені, є нестача вітаміну D — а взимку через брак сонця ми всі так чи інакше відчуваємо його дефіцит. Крім того, ризик нападу підвищує сухе повітря, нестача вологи та різкі перепади температур.

Напади артриту стають частіше

У холодну пору року люди, які страждають на артрит, частіше стикаються з нападами і загостреннями цього захворювання, але винні в цьому не низькі температури, а стрибки атмосферного тиску. Лікарі радять збільшувати фізичне навантаження (але тільки робити це поступово) і вести активний спосіб життя. І, звичайно, не забувати про тепле взуття і рукавички.

Зуби стають більш чутливими

Холодне повітря може викликати неприємні відчуття і біль, особливо якщо у вас є коронки, мости, пломби, оголені корені зубів або травмовані ясна. Саме по собі холодне повітря не небезпечне для здоров’я зубів і ясен, але може завдати серйозний дискомфорт. Так що плануйте візит до стоматолога, щоб підібрати засоби для зниження чутливості, а також захисту емалі і ясен.

Джерело: https://www.popmech.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button