Людина

Кожен місяць в світі стає на дві мови менше

Експерти ЮНЕСКО, займаються зникаючими мовами, підготували доповідь, в якій озвучили тенденцію зникнення малопопулярних мов і діалектів невеликих народностей.

За даними дослідників організації, близько 97 відсотків усього населення світу розмовляє на чотирьох відсотках мов. Щомісяця разом зі своїми носіями зникає дві мови, вже через сотню років, за прогнозами вчених, на Землі залишиться всього 500 -3000 мов.

За словами експертів, є три чинники які дозволяють судити про зменшення числа мов, як про наукову проблему глобального масштабу: бідність лінгвістичних оборотів і зникнення культур, зі зниклими мовами відходить великий пласт знань про довкілля та природу, крім того, сучасні знання про навколишнє середовищі побудовані на досвіді предків, які володіли рідкісними мовами.

«Мова в небезпеці тоді, коли їй загрожує зникнення, коли носії перестають нею користуватися, обмежуючи її вживання все більше, коли вона вже не передається з покоління в покоління. Тобто, вона починає гинути, коли з’являється більше нових носіїв серед дорослих і дітей. Мовна неоднорідність людства забезпечена крихітною меншістю населення світу», – повідомляє експертна група ЮНЕСКО зі зникаючих мов.

Натхнення: http://www.eurosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button