Людина

У дурних вчинків людини є наукове обґрунтування

Якщо ми такі розумні, то чому робимо так багато дурниць? Відповідь на це питання засноване на квантовій фізиці.

Психологи витратили багато зусиль, намагаючись з’ясувати, чому люди не завжди роблять правильний вибір, навіть коли знають про наслідки прийнятих рішень. В теорії всі ми здатні зробити простий і розумний вибір, але згадайте, як часто ви або ваші друзі обирали свідомо невірні рішення. Так чому ніхто з нас не ідеальний?

Відповідь дуже проста: вся справа в невизначеності. Але це не розгубленість чи інша людська емоція, а та сама невизначеність, яка рухає теоріями квантової механіки. Парадигма розв’язання проблем, звана навчанням з квантовим підкріпленням (QRL), яка заснована на методиці, використовуваної в психології і розвитку штучного інтелекту, називається класичним навчанням з підкріпленням (CRL).

Суть класичного навчання з підкріпленням проста і включає винагороду і покарання. Навчаєте ви дитину або робота — неважливо: успішно виконані завдання повинні винагороджуватися, а провали — каратися.

Що стосується питання про дурні рішення, ідея полягає в тому, що ми приймаємо їх на основі передбачуваної нагороди, але не передбачуваного покарання. Наприклад, ви натерли підлоги воском, мріючи, як вони будуть блищати і як вас все будуть хвалити, але ось через годину-другу ви везете тещу в травмпункт з переломом і слухаєте свою детальну характеристику.

Тобто люди при прийнятті рішень враховують невизначеність, яка існує в квантовому всесвіті, навіть не підозрюючи про це. У нас, наприклад, такий метод називають «авось», коли неможливо по-справжньому передбачити результат події на квантовому рівні, але надія на краще переважає.

Відповідно, пізнання людини — квантове, а єдиним способом якось пояснити людську пам’ять, пізнання і свідомість стає теорія квантової механіки.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»