Здоров'я

Вчені заявили, що вживання великої кількості кави не шкодить організму

Щоденне вживання великої кількості кави – в інших випадках навіть 25 чашок – є абсолютно безпечним і не робить шкідливого впливу на стан серцево-судинної системи людини. До такого незвичайного висновку прийшла група британських вчених після проведеного ними дослідження, про результати якого повідомляє газета Daily Mail.

У науковому проекті взяли участь понад 8 тис. осіб, що проживають на території Великобританії і не мають проблем з серцем. Фахівці з Лондонського університету королеви Марії розділили добровольців на три групи. Учасники першої групи випивали менше однієї чашки кави в день, випробовувані з другої – від однієї до трьох чашок напою в добу, решту добровольці вживали понад три чашки кави щодня. При цьому деякі особи з третьої групи пили до 25 чашок в день.

Крім того, вчені провели обстеження кровоносних судин учасників, використовуючи метод магнітно-резонансної томографії (МРТ). Вони оцінили міцність артерій і еластичність стінок аорти на початку дослідження, а потім повторили аналогічну процедуру по закінченні експерименту. При цьому також враховувалися такі показники, як вік, вага, пристрасть до куріння. Результати показали, що навіть у тих пацієнтів, які щодня випивають кілька чашок кави, не було зафіксовано суттєвих змін стану кровоносних судин.

“Наше дослідження показує, що кава не завдає такої серйозної шкоди артеріям, як передбачалося раніше”, – зазначив професор Лондонського університету королеви Марії – Кеннет Фанг.
За його словами, деякі учасники щодня випивали величезну кількість кави, і вчені хотіли б продовжити спостереження за змінами стану їх здоров’я. Це, в свою чергу, допоможе фахівцям встановити точні дози напою, вживання яких вважається абсолютно безпечним для здоров’я людини.

Раніше американські вчені з’ясували, що регулярне вживання напоїв, що містять кофеїн, обертається зниженням чутливості до болю. До такого висновку дослідники дійшли на підставі спостережень за 62 волонтерами – чоловіками і жінками у віці від 19 до 77 років. Вони щодня фіксували кількість вжитого добровольцями кофеїну в каві, чаї, енергетичних напоях і в шоколаді. Після семи днів експерименту експерти запрошували добровольців пройти тест на чутливість до болю, в ході якого спеціально відкалібровані пристрої поступово посилювали натиск на руку пацієнта або нагрівання ділянки шкіри. Результати показали, що у тих, хто вживав більшу кількість кофеїну, чутливість до болю виявилася нижчою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments