Всесвіт

Вчені: Зіткнення з гігантським астероїдом перетворило Венеру в пустелю

Вода на Венері могла википіти через астероїд, що врізався в неї, діаметром не менше 400 кілометрів. До таких висновків дійшли науковці, змоделювавши юність планети.

В журналі Icarus європейські науковці опублікували свої праці з висновками можливого зіткнення 400 кілометрового по діаметру астероїда на Венеру на ранніх стадіях її «юності», через що планета втратила води в атмосфері і перетворилася на пустелю.

Наукові фахівці використовували у своїй роботі системну програму власної розробки StagYY, яка проектує можливі наслідки при зіткненні планети з іншими космічними тілами. Провівши ряд досліджень з Венерою в її «юнацтві» у віці перших сотень мільйонів років з дрібними астероїдами, вчені виявили, що ніякоЇ значущоЇ і вагомої шкоди вони б не завдали. Однак, використовуючи моделі астероїдів діаметром більше 400 кілометрів, вони помітили, що при такому масовому зіткненні атмосфера Венери втратила б воду не лише з атмосфери, а й з мантії самої планети, а також призвело б до масових вибухів вулканів, що допомогло в процесі втраті води і легких газів.

Вчені покладаються на свою ідеї і вважають, що саме такий розвиток подій спричинила повна відсутність води і водяної пари на Венері.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button