Людина

Вчені знайшли гени зовнішньої привабливості

Дослідники знайшли гени, пов’язані з зовнішньою привабливістю, повідомляється в PLoS Genetics. Вони виявили негативну генетичну кореляцію між жіночою привабливістю та індексом маси тіла, а також між красою чоловіків і рівнем холестерину у них в крові (ця речовина залучена у синтезі тестостерону та інших стероїдних гормонів). Позитивно зовнішня привабливість корелює з варіантами генів, пов’язаними з пігментацією шкіри і кольору волосся.

Краса людини чинить величезний вплив на поведінку інших людей і тому викликає інтерес у психологів і соціологів. Як показали дослідження, красивим людям легше знайти роботу, їм ставлять більш високі оцінки під час навчання, їм простіше знайти партнера і у них в середньому більше дітей. Як припускають вчені, зовнішня привабливість успадковується, тому генетичні варіації частково можуть пояснити її мінливість (1, 2). Однак, дотепер невідомі гени або генетичні варіанти, пов’язані з красою.

Дослідники з університету Вісконсина в Мадісоне під керівництвом Цюнши Лу (Qiongshi Lu) вирішили їх знайти. Вони використовували вибірку з Вісконсинського довгострокового дослідження, в якому брали участь понад 10 тисяч осіб, які закінчили Вісконсинський університет в 1957 році. Зовнішню привабливість цих людей оцінювали за фотографіями в університетському виданні двічі, в 2004 і 2008 роках. Оцінювачами виступали 12 осіб (шість чоловіків, шестеро жінок), які народилися в ті ж роки, що і випускники університету і оцінили по 500 і більше фотографій. Для оцінок використовувалася 11-бальна шкала. Нещодавно база дослідження поповнилася генетичними даними учасників. Автори відібрали для дослідження генетичні дані 4 383 людини і провели повногеномний аналіз асоціацій. За допомогою цього методу автори шукали варіанти генів, що розрізняються на один нуклеотид, які асоціювалися зі зовнішньою привабливістю людини. Вчені провели кілька повногеномних пошуків: з урахуванням оцінок, які дали оцінювачі-жінки і оцінювачі-чоловіки всім учасникам, а також жінкам і чоловікам окремо.

Автори виявили негативну генетичну кореляцію між красою обличчя жінок, і варіантами генів, асоційованих з індексом маси тіла. Для чоловіків вони виявили негативну кореляцію між привабливістю і рівнем холестерину в крові (ця речовина бере участь у синтезі тестостерону та інших стероїдних гормонів). Також кореляція виявилася між красою і варіантами генів, асоційованих з морфологією обличчя, а жіноча привабливість того ж — з генами, пов’язаними зі співвідношенням окружності талії і стегон, і віком менархе (першої менструації). Жіноча привабливість для чоловіків корелювала з генами, пов’язаними з пігментацією шкіри (p =0,00032), і негативно корелювала з ожирінням. А жінок, що оцінювали чоловіків, частіше залучали гени, пов’язані з кольором волосся (p =0,00042 для рудих, p = 0,000045 для світлих, p = 0,000017 для темного волосся).

Ученые нашли гены внешней привлекательности
Кореляція між зовнішньою привабливістю і А. Індексом маси тіла. Ст. Рівнем ліпідів у крові. FS-AS, MS-AS – привабливість учасників обох статей оцінювали жінки і чоловіки, відповідно; FS-FS, МЅ-FS — привабливість жінок оцінювали жінки і чоловіки, відповідно; МЅ-FS, МЅ-МЅ — привабливість чоловіків оцінювали жінки і чоловіки, відповідно.

«Подібно багатьом іншим людським рисам, не існує «головного гена», що визначатиме зовнішню привабливість людини», — говорить Цюнші Лу. «Замість цього, вона, швидше за все, пов’язана з великою кількістю генетичних компонентів, які чинять слабкий ефект…».

Раніше вчені з’ясували, як змінилися стандарти краси на Заході за останні 27 років. Виявилося, що найкрасивіші люди стали старше, а еталоном краси все ще залишається світлошкіра жінка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button