Наука

Голод змушує людей робити невигідний вибір

Вчені з австралійського Університету Данді вивчили, як почуття голоду впливає на процес прийняття рішень. Стаття з результатами їх роботи була опублікована в журналі Psychonomic Bulletin & Review.

Дослідники опитали 50 респондентів на тему бажаної винагороди. Опитування кожної людини проводили двічі: коли респондент був голодний і ситий відповідно. А як гіпотетичним призом виступала їжа, гроші або прослуховування приємної музики.

Піддослідним пропонували отримати бажане або ж через деякий час, але вдвічі більше. Ті, хто харчувався нормально і не відчував почуття голоду, готові були чекати подвоєну нагороду до 35 днів в середньому. Однак після дня голодування респонденти втрачали терпіння і не були готові чекати більше трьох днів.

Найбільш несподіваним результатом дослідження для вчених став той факт, що почуття голоду змінювало перевагу людей щодо нагород, жодним чином не пов’язаних з їжею. Робота австралійських вчених дозволяє людям адекватно оцінювати і пом’якшувати наслідки голоду при прийнятті рішень, орієнтованих на довгострокові цілі.

«Ми хотіли дізнатися, чи надавало відчуття голоду конкретний вплив на процес прийняття рішення тільки в області їжі, або ж це має більш широкий ефект; дане дослідження показує, що голодні люди при прийнятті рішень стають більш сфокусованими на поточний момент», — говорить керівник дослідження доктор Бенджамін Вінсент.

На його думку, цей аспект людської поведінки може бути використаний маркетологами, тому люди повинні усвідомлювати, що їхні переваги — і не тільки харчові — можуть суттєво змінюватися в залежності від почуття голоду. «Наприклад, ви збиралися поговорити з кредитним консультантом», — наводить приклад учений. «Якщо ви голодні, це може змусити вас турбуватися про негайне задоволення [поточних потреб] за рахунок потенційно більш райдужного майбутнього».

Кнопка «Наверх»
Закрыть