Земля

Вченим вдалося відтворити вулканічну блискавку

Виверження вулкана завжди являє собою досить яскраве і незабутнє видовище. Але по-справжньому фантастичним воно стає в тому випадку, якщо над жерлом, крім усього іншого, утворюються електричні розряди. Вченим не так давно вдалося штучно відтворити цю ситуацію.

Намагаючись вивчити природу утворення вулканічних блискавок, фахівці вирішили відтворити це явище в лабораторних умовах. Для проведення експерименту була використана установка, яка дозволяє коригувати характеристики вулканічного шлейфа, демонструючи, як зміна вологості та температури попелу позначається на здатності вулкана генерувати блискавки. За результатами цієї роботи стало зрозуміло, що для «організації» світлового шоу з розрядів блискавок при виверженні вулкана потрібна наявність великої кількості сухого попелу. Вчені стверджують, що у вулканічної блискавки є одна ключова схожість зі звичайними блискавками – це поділ негативних і позитивних зарядів. При наявності такої різниці потенціалів на досить високому рівні утворюються блискавки, які розсікають ізоляційні заряди повітря, тим самим нейтралізуючи різницю.

При цьому під час експерименту фахівці встановили, що в умовах кімнатної температури розряди стають більшими за розміром, але їх частота знижується. При більш високій температурі, навпаки, кількість розрядів зростає при зниженні їх розміру.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть