Людина

Діти у 2–7 разів частіше потерпатимуть від природних катаклізмів, ніж ми — дослідження

На сучасних дітей чекають екстремальні кліматичні явища, які відбуватимуться у 2–7 разів частіше, ніж це трапляється у нас. Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в журналі Science.

 

Фото: NATO

У дослідженні ідеться про те, що ці приголомшливі зміни не тільки ставлять під загрозу довкілля, а й завдають шкоди психічному здоров’ю людини.

Дослідники порівняли людину 1960 року народження з дитиною, якій у 2020 році виповнилось шість років. Вже зараз ця 6-річна дитина зазнає вдвічі більше тропічних циклонів і пожеж; втричі більше річкових повеней; у чотири рази більше неврожаїв; у п’ять разів більше посух.

Вчені пов’язують такі зміни зі швидкими темпами глобального потепління та з тим, що уряди великих країн не в змозі домогтися необхідного скорочення забруднення. Також впливають і кліматичні події, такі як спека.

Все це в майбутньому продовжуватиме зростати за частотою, інтенсивністю та тривалістю, кажуть вчені. Автори дослідження вважають, що діти молодшого покоління стикаються із «серйозною загрозою» для їхньої безпеки.

Дослідження показує, що екстремальні погодні явища можуть по-різному впливати на молоде покоління в різних регіонах світу. Люди, які до 2020 року на Близькому Сході та у Північній Африці були молодшими 25 років, імовірно, будуть відчувати більший вплив екстремальних кліматичних явищ у порівнянні з іншими регіонами.

Зазначається, що в цілому молоді покоління, що проживають у країнах із низьким рівнем доходу, будуть більше відчувати погіршення клімату, ніж їхні однолітки в заможніших країнах.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button