Всесвіт

Вихід «Вояджера-2» в міжзоряне середовище очікується в грудні

Вихід в міжзоряне середовище американської автоматичної міжпланетної станції з посланням інопланетянам «Вояджер-2», що досліджує Сонячну систему, очікується в грудні, повідомили в NASA.

Раніше Космічний центр Годдарда (США) опублікував графіки космічних частинок, з якими зіткнувся під час польоту «Вояджер-2». Згідно з графіком за 8 листопада, різко зросла фіксація високоенергетичних космічних частинок, а малоенергетичних, що йдуть від Сонця — знизилася до мінімуму.

«Вояджер-2» ще знаходиться всередині сонячного вітру — в сонячній системі, він ще не вийшов в міжзоряне середовище. Його апаратура повинна підтвердити дані, отримані раніше «Вояджером-1», який вже вийшов в міжзоряний простір. «Вояджер-2″ покине сонячну систему орієнтовно — в грудні. Якщо цього не станеться, то доведеться поправляти діючу математичну модель», — сказали в агенстві.

«Вояджер-1» був запущений 5 вересня 1977 року, «Вояджер-2» — 20 серпня того ж року. На кожному апараті закріплено послання позаземним цивілізаціям — «Золота платівка» — мідна поверхня, на якій представлені 115 слайдів з фотографіями життя на Землі, записи звуків природи, музика та привітання на 55 мовах. На ній також зазначено розташування Сонячної системи.

Кнопка «Наверх»
Закрыть