Всесвіт

Вихід “Вояджера-2” в міжзоряне середовище очікується в грудні

Вихід в міжзоряне середовище американської автоматичної міжпланетної станції з посланням інопланетянам “Вояджер-2”, що досліджує Сонячну систему, очікується в грудні, повідомили в NASA.

Раніше Космічний центр Годдарда (США) опублікував графіки космічних частинок, з якими зіткнувся під час польоту “Вояджер-2”. Згідно з графіком за 8 листопада, різко зросла фіксація високоенергетичних космічних частинок, а малоенергетичних, що йдуть від Сонця — знизилася до мінімуму.

“Вояджер-2” ще знаходиться всередині сонячного вітру — в сонячній системі, він ще не вийшов в міжзоряне середовище. Його апаратура повинна підтвердити дані, отримані раніше “Вояджером-1”, який вже вийшов в міжзоряний простір. “Вояджер-2″ покине сонячну систему орієнтовно – в грудні. Якщо цього не станеться, то доведеться поправляти діючу математичну модель”, — сказали в агенстві.

“Вояджер-1” був запущений 5 вересня 1977 року, “Вояджер-2” — 20 серпня того ж року. На кожному апараті закріплено послання позаземним цивілізаціям — “Золота платівка” — мідна поверхня, на якій представлені 115 слайдів з фотографіями життя на Землі, записи звуків природи, музика та привітання на 55 мовах. На ній також зазначено розташування Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button