Всесвіт

Виявлена туманність схожа на «Людський ембріон»

Космічного «пуголовка» відкрили астрофізики в сузір’ї Наріжника. Мова йде про пару неспокійних зірок, викиди яких сформували навколо них незвичайну туманність. Причому дослідники відзначають, що зовні знахідка також нагадує людський ембріон.

За даними журналу Nature Astronomy, такого роду система є першою, відкритої в нашій Галактиці.

«Ніхто не очікував, що вони можуть існувати в Чумацькому Шляху — теорія говорить, що вони повинні виникати тільки в молодих і далеких галактиках», — поділився вчений Бенджамін Поуп з університету Нью-Йорка.

Згідно з повідомленням, у нашій Галактиці існують тисячі аналогічних світил, в надрах яких відбувається настільки бурхлива активність — вони викидають величезну кількість матерії у вигляді сонячного вітру.

Коли зірка-гігант через п’ять або шість мільйонів років закінчує своє коротке життя у вигляді вибуху наднової, матерія такого «міхура» розсіюється по околицях, після чого і перетворюється в щільну хмару з пилу і газу. А вже всередині нього можуть утворюватися нові менш великі світила. Зокрема вчені припускають, що подібним чином могло з’явитися і саме Сонце.

Увагу вчених привернула яскрава крапка в сузір’ї Наріжника. Після цього дослідникам вдалося відкрити планетарну туманність, яка нагадує собою «зародок» або «пуголовка».

«Ми досі погано розуміємо те, як пил може формуватися в таких екстремальних умовах. У якомусь сенсі цей процес нагадує те, як полум’я свічки породжує сажу. Ця система поки представляється нам найбільш красивим “викладом” цієї космічної загадки», — уклали дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button