Земля

Випромінювання Сонця відіграло важливу роль в розвитку життя на Землі

Високоенергетичне, ультрафіолетове випромінювання, що йде від Сонця, як відомо, представляє загрозу для всього живого на нашій планеті, однак ця енергія, випромінювана нашою зіркою, зіграла важливу роль в розвитку життя на Землі.


Перш ніж на Землі з’явилося життя випромінювання, що йде від Сонця, було основним джерелом енергії на нашій планеті, так само як і сьогодні. В цьому бідному киснем, пребіотичному світі сонячна енергія могла дати поштовх до трансформації простих органічних молекул у більш складні сполуки, які могли бути в подальшому використані в якості «будівельних цеглинок» для біологічних молекул і живих організмів.

У новій роботі, опублікованій двома авторами з Колорадського університету в Боулдері, США, оцінюється роль УФ-випромінювання у формуванні пребіотичних молекул на основі аналізу літературних джерел по цій темі.

Недолік кисню в атмосфері ранньої Землі передбачає також брак озону, який є природним фільтром, що затримує УФ-випромінювання, яке йде від Сонця. Тому на ранній Землі УФ-випромінювання відігравало значно більшу роль, ніж сьогодні. Особливий інтерес у авторів статті викликала група сполук, що називаються оксокислотами. Типовим прикладом оксокислоти є піровиноградна кислота. При розчиненні у воді з подальшим впливом УФ-випромінюванням піровиноградна кислота трансформується з підвищеним виходом в більш великі молекули в умовах низького парціального тиску кисню в атмосфері.

За типом трансформацій піровиноградної кислоти відбувається укрупнення молекул іншої оксокислоти, 2-оксооктанової кислоти, яка представляє особливий інтерес, оскільки є прикладом простого ліпіду і, ймовірно, пов’язана з пребіотичними молекулами. В результаті дімерізаціі 2-оксооктанової кислоти утворюється дигексил винна кислота, яка являє собою з’єднання з двома алкільними ланцюжками і близько нагадує ліпіди, що входять до складу клітини, які також мають два алкільних «хвоста». Дигексил винна кислота майже не поглинає УФ-області, тому є з’єднанням, відносно стійким в умовах опромінення до подальших перетворень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button