Людина

Віруючі люди живуть довше атеїстів, з’ясували вчені

Аналіз некрологів в американських газетах розкрив цікаву залежність – глибоко віруючі люди в середньому живуть на 3-4 роки довше, ніж агностики та атеїсти. До такого висновку прийшли вчені, що опублікували статтю в журналі Social Psychological and Personality Science.

“Що цікаво, в містах, де багато релігійних людей, ці плюси “перетікали” і на невіруючих людей. Це може бути пов’язано з тим, що атеїсти і агностики переймали частину життєвих норм, звичок і шаблонів поведінки у віруючих сусідів і знайомих”, — розповідає Лаура Уоллес (Laura Wallace) з університету штату Огайо (США).

В останні кілька десятиліть антропологи приділяють велику увагу тому, яку роль відігравала віра в розвитку людства. Більшість вчених сьогодні вважає, що людина біологічно схильний до релігії, так як подібні вірування допомагали спільнотам перших людей гуртуватися.

До того ж, недавно біологи знайшли особливу зону мозку, опромінення якої магнітним полем підриває віру в ірраціональні феномени, і з’ясували, що регулярне відвідування церков помітно знижувало ймовірність передчасної смерті серед літніх жінок.

Уоллес і її колеги відкрили ще один незвичайний взаємозв’язок між конфесійною приналежністю, здоров’ям і тривалістю життя, вивчивши кілька тисяч некрологів, опублікованих в останні роки в місцевих газетах в 42 містах США.

При аналізі цих даних, як відзначають вчені, вони враховували стать і сімейний статус кожного покійного. Як правило, жінки і сімейні люди живуть набагато довше, ніж чоловіки, холостяки, вдови та інші люди, що не мають сім’ї або просто “другої половини”.

Коли соціологи врахували всі ці побічні фактори, вони виявили, що релігійні люди в середньому живуть на 3,5-4 роки довше, ніж ті покійні, в чиїх некрологах не була вказана їх конфесійна приналежність або згадувалося її відсутність.

Частина цього благотворного ефекту, як зазначає Уоллес, була пов’язана з тим, що релігійні люди часто беруть участь у різних громадських заходах, які проводять їх церкви, і частіше ведуть здоровіший спосіб життя, ніж невіруючі люди, завдяки постам і заборонам на вживання спиртного і наркотиків.

Все це, з іншого боку, пояснює сприятливий ефект лише приблизно на третину, і вчені поки не розуміють, з чим пов’язано продовження життя релігійних людей на решту 2-3 роки, про яких говорить статистика. Найближчим часом Уоллес і її колеги спробують розкрити цю загадку, аналізуючи інші аспекти поведінки віруючих і атеїстів, а також збираючи більш широку статистику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button