Земля

Вітри в Північній півкулі слабшають

Вчені Китайської Академії наук з’ясували, що швидкість вітру, яка приводить в дію турбіни наземних електростанцій, істотно зменшилася по всій Північній півкулі, повідомляє ресурс GTM. Свої висновки вони зробили, вивчивши понад 1000 метеостанцій по всьому світу. Майже 67% з них показали зниження вітрового потенціалу у порівнянні з рівнем 1979 року.

Найсильніший ефект проявився в Азії, де 80% станцій показали зниження потужності на 30%. Майже половина всіх локацій Європи продемонструвала аналогічний результат. Менше всіх «постраждала» Північна Америка, де вітер став на третину слабкіше всього на 30% метеостанцій.

Особливо неприємними ці новини стали для Китаю, де встановлено найбільше в світі вітрових електростанцій. Зараз дослідники шукають причини таких змін. Цілком можливо, виною тому — зміна землекористування і масова забудова там, де раніше були поля і степи, що не гальмували рух повітряних мас. Вони вказують, що ці фактори необхідно враховувати всім компаніям і державам, які планують розвивати вітрову енергетику.

Друга можлива причина зниження потужності вітру — зростання викидів СО2. Про це заявляли у своєму дослідженні вчені з Колорадського університету в Боулдері. Вони також передбачають, що, на відміну від Північної півкулі, у Південній сила вітру зросте. Однак власникам вітрових електростанцій потрібно дивитися на такі гучні заголовки крізь пальці, оскільки подібні дослідження нерідко проводять із серйозними помилками у методології.

Наприклад, вивчається потужність вітру на висоті 10 метрів, після чого дані масштабуються до 100 метрів з постійним коефіцієнтом. А це в корені неправильно. Адже якби вітер поводився однаково на будь-якій висоті, відпала б всяка потреба в будівництві метеорологічних щогл для збору даних. Крім того, необхідно враховувати цілий комплекс факторів.

Зниження швидкості вітру при певних умовах може тільки збільшити продуктивність турбін. Наприклад, якщо зросте волатильність вітру. Нарешті, зниження його потужності завжди можна компенсувати шляхом збільшення потужності турбіни — а цей процес залежить виключно від людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button