Всесвіт

Вперше виявлена галактика з яскравістю як у квазара

Об’єкт під назвою BOSS-EUVLG1 вчені спочатку визначили як квазар, але при подальшому вивченні стало зрозуміло, що це галактика. Квазари, які знаходяться в центрі активних молодих галактик, вважаються одними з найяскравіших об’єктів у Всесвіті. Галактику, яку можна порівняти з ними по яскравості, зареєстрували вперше. Свої висновки вчені з Канарського інституту астрофізики підтвердили за допомогою даних Великого Канарського телескопа і радіотелескопів ALMA.

BOSS-EUVLG1 в 30 разів менше Чумацького Шляху, але зореутворення тут відбувається набагато інтенсивніше: близько тисячі сонячних мас на рік. Таку швидкість зореутворення, за словами авторів статті, можна порівняти тільки з найяскравішими відомими інфрачервоними галактиками. Водночас в досліджуваній галактиці практично немає пилу, що дозволяє вченим успішно спостерігати її ультрафіолетове світіння.

«Дослідження показало, що висока світність BOSS-EUVLG1 зумовлена великою кількістю молодих масивних зірок в галактиці. Саме ця висока світність, яка сильно перевершує яскравість інших галактик, змусила нас спочатку ідентифікувати цей об’єкт як квазар. Однак у квазарах висока світність обумовлена активністю в їх ядрах надмасивних чорних дір, а не зореутворення », — йдеться в пресрелізі Канарського інституту астрофізики.

Галактика розташована в сузір’ї Діви (друга за величиною), а в її центрі знаходиться спляча надмасивна чорна діра. В майбутньому BOSS-EUVLG1 може стати повноцінною масивною галактикою, а зараз ми, дивлячись в минуле, бачимо її початкове формування: червоне зміщення галактики зі значенням 2,47 говорить про те, що ми спостерігаємо BOSS-EUVLG1, коли нашому Всесвіту було всього близько двох мільярдів років. Вчені припускають, що надалі в цій галактиці буде з’являтися все більше пилу, а період такої чистої світності, яка спостерігається зараз, триватиме лише кілька сотень мільйонів років.

Стаття з результатами дослідження опублікована в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society Letters.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»