Екологія

Виявилося, що вологий корм для тварин більше шкодить планеті, ніж сухий

Хочете допомогти планеті? Переведіть вашого улюбленця на сухий корм 

Не тільки людина робить згубний вплив на навколишнє середовище. Наші домашні улюбленці теж призводять до глобального підвищення температур, споживаючи м’ясні корми. Як показало нове дослідження, власники кішок і собак могли б значно знизити вплив раціону своїх вихованців на навколишнє середовище, якби перевели їх на сухий корм.

Популяція домашніх кішок і собак зростає у всьому світі. Нині в США налічується 76,8 мільйона собак і 58,4 мільйона кішок, в той час, як в Бразилії налічується 52,2 мільйона собак, а в Китаї — 53,1 мільйона кішок. Вчені тільки підозрюють, що раціон вихованців впливає на навколишнє середовище, але як саме досі залишається неясно.

Марсіо Брунетто та його колеги оцінили вплив корму на навколишнє середовище, включаючи викиди парникових газів, землекористування та використання води. Вони проаналізували 618 різних варіантів дієти для собак і 320 для котів у Бразилії.

Автори досліджували комерційні вологі та сухі корми, знайдені на веб-сайтах трьох великих бразильських роздрібних торговців. Крім цього, вони також оцінювали «домашні» дієти, коли господарі самостійно готували корм вихованцям. Вчені оцінили і поживність і калорійність складу різних дієт.

За всіма показниками вологий раціон для кішок і собак справив найбільший вплив на навколишнє середовище, особливо в порівнянні з сухим. Домашні дієти, як правило, мали проміжний вплив на навколишнє середовище, хоча використання води було подібним до сухих кормів.

Автори підрахували, що десятикілограмова собака, яка споживає в середньому 534 калорії на день, буде відповідальною за 828,37 кілограма CO2 на рік при сухому раціоні порівняно з 6541 кілограмом CO2 на рік при вологому раціоні, що майже семикратне збільшення (689%).

Крім цього, сухі корми забезпечували найбільшу кількість енергії на грам, в той час, як вологі і домашні продукти забезпечували більшу кількість білка. У вологих раціонах майже вдвічі більше енергії забезпечувалося інгредієнтами тваринного походження порівняно з сухими раціонами (45,42% проти 89,27%), що може сприяти їх більшому впливу на навколишнє середовище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button