Всесвіт

У планет у системі TRAPPIST-1 може бути атмосфера

У листопаді 2017 року астрономи стверджували, що висока активність зірки TRAPPIST-1 не дозволяє планетам її системи утримувати і формувати атмосферу, а значить і колонізувати їх неможливо. Однак нове відкриття говорить про те, що шанси на космічну експансію у нас все-таки є.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в Proceedings of the National Academy of the Sciences, зовнішні планети зоряних систем можуть зберігати свої атмосфери навіть при агресивному впливі зірки. Цей висновок, незважаючи на попередні дослідження, дарує надію на те, що екзопланети в системі TRAPPIST-1 все ще можуть бути потенційно придатними для колонізації в майбутньому.

Нагадаємо, що в 2017 році астрономи підтвердили наявність планетарної системи з 7 планет у зірки TRAPPIST-1. Їх розміри варіюються від зразкового діаметра Марса до практично земних, і принаймні три з них знаходяться в так званій «зоні життя» — а значить, можуть бути придатні для життя.

Але TRAPPIST-1 — червона карликова зірка, чия активність набагато вища, ніж у Сонця. Викиди зоряної речовини настільки інтенсивні, що для порівняно близької до зірки планети вони представляють загрозу: раніше астрономи вважали, що в таких умовах атмосфера буде просто «сдута» сонячним вітром в космос, планета залишиться звичайним шматком каменю.

Нове дослідження стверджує, що планети -1g і -1h все-таки мають шанси на збереження своєї атмосфери навіть у таких важких умовах. У 2019 році на орбіту Землі буде запущений телескоп імені Джеймса Вебба, який і розставить всі крапки над i: за словами вчених, його потужності вистачить на те, щоб дізнатися всі подробиці і зробити остаточний висновок.

Кнопка «Наверх»
Закрыть