Земля

В Австралії знайшли останки “Залізного дракона”

Знахідка австралійського скотаря дозволила палеонтологам відкрити новий вид птерозавра. Його вік – близько 96 млн років, це найкраще збережений динозавр, останки якого виявили на території континенту. Знахідку вчені описали на сторінках наукового журналу Scientific Reports, коротко про це повідомив Музей природної історії “Австралійський вік динозаврів” (AAOD).

Стародавні останки вівчар Роберт Елліот, ферма якого розташовується на заході австралійського штату Квінсленд, знайшов ще в 2017 році. Вони являли собою частини черепа, п’ять хребців і частини крила. Після виявлення скотар звернувся в лабораторію AAOD, де скам’янілості вивчили, класифікували як новий вид птерозаврів і присвоїли їм наукову назву Ferrodraco lentoni (Залізний дракон Лентона).

Вчені з’ясували, що птерозавр жив близько 96 млн років тому. За словами фахівця AAOD Адель Пентланд, тоді Квінсленд був берегом внутрішнього моря і тут мешкало безліч різних рептилій. Розмах крил “дракона” досягав чотирьох метрів. Також учені зазначають, що для Ferrodraco lentoni були характерні невеликі передні зуби – саме за цією ознакою палеонтологи визначили, що перед ними новий вид.

Птерозаври (летючі ящери) – ряд вимерлих летючих динозаврів, вони населяли Землю з пізнього тріасового до кінця крейдового періоду мезозойської ери. Останні представники відносяться до часу мел-палеогенового вимирання, що стався близько 66 млн років тому. Птерозаври – найбільш ранні хребетні, які придбали еволюційну здатність до махального польоту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button