Людина

Як коронавірус зламує клітини і проникає в організм

Американським вченим вдалося з’ясувати, яким чином коронавірус проникає в клітини людини та потім атакує його організм.

Фахівці спостерігали за зломом клітини на молекулярному рівні

Як повідомляє ТАСС, команда американських дослідників вивчила механізм, який бере участь в зараженні людських клітин коронавірусною інфекцією. Для цього група фахівців з Каліфорнійського університету і Техаського центру передових обчислень провела ряд дослідів, які включали кріоелектронну мікроскопію і кріоелектронну томографію.

Вчені спостерігали за зразками в природному середовищі, а також за кілька сотнями комп’ютерних симуляцій. Ці дослідження дозволили виявити й змоделювати, як виглядає механізм злому коронавірусів клітини на молекулярному рівні.

На шипах коронавірусу, які характерні для нього, присутній в’язальний рецептор домен (RBD) – це особлива білкова структура, яка використовується для зв’язування з рецептором ACE2, а також для проникнення в клітини людини. Фахівці змогли з’ясувати, яким чином RBD переходить з закритого положення «вниз» у відкрите положення «вгору», яке дозволяє атакувати організм людини.

Значна роль при цьому віддана гліканов N343 – полімеру на білках-шипах коронавірусу, який фактично відкриває ворота клітини й ініціює передачу вірусу. Коли вірус заражає клітку, він отримує контроль над нею і змушує її виробляти велику кількість копій самого себе. Зі збільшенням цих копій в організмі людини йде розвиток захворювання.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button