Людина

Як темрява загострює слух

Напевно, багато хто помічав, що в темряві тихі звуки чути краще, ніж при світлі. Вчені з’ясували, що темрява підвищує рівень слуху за рахунок змін у роботі мозкових ланцюгів.

Дослідники з Університету Меріленда (University of Maryland) і Університету Джона Хопкінса (Mind / Brain Institute at the Johns Hopkins University) встановили, що якщо тиждень провести в темряві, то за рахунок змін у роботі мозкових ланцюгів слух загостриться. Це відкриття, на думку фахівців, може допомогти людям з проблемами слуху.

Як темрява загострює слух

У ході дослідження вчені провели серію експериментів на мишах. Одну групу лабораторних мишей фахівці помістили в умови абсолютної темряви на 6-8 днів, де вони прослуховували різні звуки. Потім учені порівнювали реакцію їх мозку за показниками іншої групи гризунів, які жили у звичайному світловому циклі. Виявилося, що штучна сліпота змінює роботу мозкових контурів (ланцюгів), зокрема, зміни спостерігаються в слуховий корі головного мозку, де обробляються звуки, а також розпізнається їх тональність і гучність.

Наші результати говорять про те, що відсутність зору дозволяє вам чути тихі звуки і краще визначати тональність. Якщо ви коли-небудь чули знайомий уривок музики на тлі гучного шуму, ви могли помітити, що якісь ноти губляться, і мелодія звучить трохи інакше. Наше відкриття припускає, що «сліпота» може «врятувати» ці втрачені ноти, пишуть автори статті, праця яких опублікована в журналі Neuron.

Після повернення в звичайні умови гострота слуху у піддослідних гризунів зберігалася протягом декількох тижнів, на зорові ж це ніяк не позначилося. В даний час вчені мають намір знайти спосіб довгострокового збереження цих змін.

Тимчасово блокуючи зір, ми можемо торкнутися мозку дорослої людини, щоб змінити нейронні зв’язки для кращої обробки звуку. Це може бути багатообіцяючим відкриттям, наприклад, для пацієнтів з кохлеарними імплантами, дозволяючи відновити звукове сприйняття, говорить Хей-Кьонг Лі, доцент кафедри неврології в Інституті мозку при Університеті Джона Хопкінса.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button