Людина

Яке буде життя в містах майбутнього

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість людей, що живуть у містах, в майбутні кілька десятиліть майже подвоїться. Якщо в 2009 році міських жителів було 3,4 мільярда, то в 2050- му їх буде 6,4 мільярда осіб. А міські агломерації стануть набагато ефективніше в плані енергоспоживання, харчування, управління дорожнім рухом і так далі, щоб всій цій масі людей жилося комфортно. Але як це зробити?

Міста майбутнього - що нам чекати

Пошуком відповіді на це питання займалися на «Чиказькому тижні ідей» в рамках семінару «Міста: конкретні рішення» експерти – урбаністи, в тому числі, заступник головного редактора TIME Рана Форухар (Rana Foroohar). Ось краще з того, що вони змогли знайти.

Будівлі, що пристосовуються до наших потреб в режимі реального часу

Будівлі, що пристосовуються до наших потреб в режимі реального часу

«Я дивлюся на будівлі не як на статичні конструкції, а як на живі організми» , які можуть «говорити» з нами за допомогою даних, заявив віце – президент підрозділу IBM Smarter Фізична інфраструктура Дейв Бартлетт (Dave Bartlett). Щоб добитися цього, його команда допомагає будувати будівлі, наприклад, в Тулейнскому університеті в Новому Орлеані. Вона встановлює датчики на бойлерах, на водопроводах, на повітроводах, на приладах освітлення та інших, які стежать за їх роботою в режимі реального часу і визначають потенційні проблеми ще до того, як вони виникнуть у мешканців цього будинку. Але це тільки перший крок. Уявіть собі кінотеатр, де температуру можна регулювати відповідно до вимог глядачів (які повідомлять про це через свої мобільні додатки), або офіс, який можна навчити найактивніше витрачати енергію, коли люди працюють з максимальним напруженням сил. «Якщо будівля не допомагає тобі працювати продуктивніше, – каже Бартлетт, – то воно не відповідає своєму призначенню».

По-справжньому «розумне» паркування

По-справжньому «розумна» парковка

Більше 30% транспортного потоку в містах створюють водії, які шукають місце для парковки. А що буде, якщо точно повідомити їм, куди треба їхати? «Саме цим ми і займаємося», – каже Зіа Юсеф (Зія Юсеф), президент і генеральний директор компанії Streetline, яка співпрацює з такими містами як Лос- Анджелес і англійський Бірмінгем, встановлюючи тисячі датчиків на вуличних парковках, щоб вони подавали сигнал про вільні місця. Користуючись мобільним додатком Streetline, в якому є карта вільних паркувальних місць у режимі реального часу, водій може дізнатися, де йому можна припаркуватися, і навіть заплатити за це місце, не об’їжджаючи один міський квартал за іншим.

Але майбутнє стане ще краще, пояснює Юсеф, розповідаючи про те, як міста за допомогою зібраних даних будуть формувати динамічні ціни за паркування. У цьому випадку ти гарантовано отримаєш прекрасне паркувальне місце, якщо заплатиш трохи більше. У такому випадку торговці зможуть автоматично оплачувати твою парковку в якості стимулу, щоб ти відвідав їх магазин або підприємство.

Школа, що готує дітей до кар’єри

Школа, що готує дітей до кар'єри

Одна з найбільш інтригуючих граней місцевої економіки, що дозволяє дати внутрішній поштовх розвитку американської економіки в цілому, це партнерство IBM з державними школами в Брукліні, говорить Форухар, що також працює оглядачем у TIME. У рамках програми P- TECH старшокласники (в основному з малозабезпечених сімей) протягом шести років не просто вивчають точні науки, а й беруть участь у практичних заняттях в IBM, працюючи разом з наставником з цієї компанії. Отримавши атестат після закінчення школи (або диплом про закінчення бакалаврату в коледжі або технічної школи), вони також отримують першу інформацію про вакансії в IBM. «Виходить зв’язок між державним і приватним сектором», – пояснює Форухар. Ця програма, започаткована в 2011 році в одній зі шкіл, сьогодні набула поширення у всьому штаті Нью – Йорк, і цьому прикладу почали наслідувати інші міста.

Натхнення: www.inosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. а когда окончиться электроэнергия, вай-фай, даст сбой хоть одна из систем – мы с такой массой людей получим аппокалипсис местного масштаба. ха не хотелось бы оказаться в таком городе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button