Людина

47% батьків стурбовані, що в їхньої дитини хвороблива прив’язаність до смартфону

У підлітка починається «ломка», якщо інтернет недоступний?

Він не може вийти з дому без улюбленого ґаджета?

Навіть на ходу в натовпі людей водить пальцем по екрану і натискає на «сердечка»?

Таке часто можна побачити у великих містах. Хтось каже, що виросло нове цифрове покоління, а хтось б’є на сполох, мовляв, у дітей формується нездорова залежність, в нашому дитинстві такого не було, ми спокійно гуляли цілими днями по вулиці і де завгодно без зв’язку з будинком/друзями/батьками, не перевіряючи нові повідомлення в чаті.

І ніхто навіть не думав, що можна образити друга, якщо не поставити лайк його останній фотографії.

У наш час багато дорослих не розлучаються зі смартфонами, що вже казати про підлітків, які там живуть. Результати опитування Common Sense Media та SurveyMonkey показали, що 47% американських батьків стурбовані, що у дітей розвинулася хвороблива прив’язаність (адикція) до смартфону. Для порівняння, лише 32% опитаних сказали, що така залежність є в них самих.

Наскільки сильно смартфон з постійним онлайном, соціальними мережами, чатами, музикою, розвагами — впливає на душевне здоров’я підлітків?

Приблизно половина батьків зізналися, що вони в якійсь мірі стурбовані цим. Кожен п’ятий сказав, що «надзвичайно» або «дуже стурбований». Всього в опитуванні з 25 по 29 січня 2018 року взяли участь 4201 осіб, серед них 1024 батьків, у яких є діти до 18-ти років. Результати нормалізовані за демографічним складом дорослого населення США згідно з даними перепису.

Опитування стосується громадської кампанії «Правда про технології» проти залежності дітей від технологій, яку розгорнула некомерційна організація Common Sense Media. Туди входять колишні співробітники Google, Facebook, інвестори в IT-індустрію та інші. На проведення кампанії вже зібрано $7 млн у спонсорів.

Дослідники, які проводили опитування, звертають увагу, що батьки набагато сильніше переймаються залежністю дітей від смартфонів і планшетів, а не власною залежністю. Деякі думають, що незміцнілі уми тінейджерів схильні до шкідливого впливу, а їх доросла сформована психіка — ні.

[box type=»shadow» ]Абсолютна більшість (89%) батьків впевнені, що на них лежить обов’язок обмежувати використання смартфонів своїми дітьми.[/box]

Організатори руху «Правда про технології» вважають, що відповідальність з батьками повинні розділити і великі технологічні фірми, адже безпосередньо на них лежить відповідальність за поширення ІТ-технологій, які зараз стали такими популярними.

Наприклад, нещодавно два великі інвестори, які володіють акціями Apple на $2 млрд, закликали «яблучну» компанію прийняти заходи до боротьби з технологічною залежністю у дітей. Apple відповіла, що планує додати ще більш сильні інструменти батьківського контролю в смартфони, хоча такі інструменти в iOS вже є.

Організація Common Sense Media з особливою критикою звертається на адресу соціальної мережі Facebook, яка нещодавно запустила додаток Messenger Kids, націлений на аудиторію до 13-ти років. Представники Facebook відповіли, що програму розроблено з урахуванням рекомендацій експертів у цій області. Але недавнє розслідування Wired виявило, що робота експертів фінансувалася Facebook.

Виявилося, що багато батьків не знають про засоби батьківського контролю, які присутні в багатьох смартфонах і на багатьох сайтах. Наприклад, 22% батьків не знають про наявність системи батьківського контролю на YouTube, а 37% його ніколи не використовували.

Фахівці дають поради для батьків, чиї діти дуже багато часу проводять в смартфонах:

  • Встановити ліміти часу і дотримуватися їх. Виділити час протягом дня, коли дітям дозволено використовувати смартфон або планшет. І не піддаватися на вмовляння дати ґаджет «на одну хвилинку».
  • Вивчити інструменти батьківського контролю.
  • Спробувати встановити зони, де заборонено використовувати технології. Наприклад, за вечерею чи перед сном у ліжку. Але батьки також повинні виконувати ці правила нарівні з дітьми.

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть