Різне

Який ортопедичний матрац краще вибрати?

Уві сні ми проводимо третину життя, а для здорового сну необхідно підібрати зручний і правильний матрац. Від того, як ми виспимося, залежить наше самопочуття на цілий день, а значить і якість нашого життя. Тому вибирати треба зі знанням справи і докладно.

Що треба врахувати при виборі?

Спальне місце повинне бути чітко індивідуальним, підібраним під конкретну людину. При покупці ортопедичного матраца від http://askona.ua/ слід звернути увагу такі фактори:

  • вагова категорія людини;
  • вік;
  • наскільки людина активна протягом дня;
  • відчуває він біль у спині і шиї;
  • особисті бажання і вимоги до комфорту.

Запитаєте, а причому тут вік? Дуже просто, чим менший вік людини, тим жорсткіші матраци слід використовувати. Старшим зручніше буде на м’яких. Справа в тому, що до 25 років і трохи старше організм ще формується і хребет ще не достатньо правильно розвинувся. Тому м’язи повинні чітко фіксуватися, що досягається в горизонтальному положенні на жорсткій поверхні.

03-04-15-foto-700x358-2

Досягнувши і переступивши 25-річну межу, людина повністю сформована, організм функціонує стабільно. Тому вибір матраца здійснюється залежно від особистих переваг. По досягненню віку за 45 років слід забезпечити собі комфортний сон. Для цієї вікової групи рекомендовані анатомічні м’які матраци. Такі ортопедичні матраци можуть розподіляти підтримку окремі частини тіла і хребта.

Величезне значення у виборі ортопедичного матраца грає вага людини. Загалом, тут все просто – чим важча людина, тим жорсткішим повинен бути матрац, щоб менше провалюватися. Для худеньких людей до 60 кг рекомендовані м’які і середньо-жорсткі матраци, що відповідають їх вікової категорії. Для вагової категорії до 90 кг (середньостатистичний дорослий чоловік) вибирають з особистих відчуттів, наскільки комфортно лежати на обраній поверхні для сну. Люди з вагою більше 90 кг повинні віддати перевагу жорстким поверхням, але враховуючи вік. Слід звертати увагу також на параметри самого виробу, так як кожна модель розрахована на певний максимально допустиму вагу.

Наступне, що треба врахувати, чи відчуває людина болі в хребті і шиї. Якщо такі симптоми є, то з можливо допустимих моделей за віком і вагою треба вибирати максимально жорсткий ортопедичний матрац. У тому випадку, якщо трапляються періодичні болі, то краще вибрати двосторонній матрац, у якого одна поверхня більш тверда, ніж інша. Це дозволить під час болів спати на твердій стороні, а потім міняти на звичайну поверхню, що відповідає всім параметрам власника. При захворюваннях хребта, таких, як міжхребетні грижі, ревматизм, вибір зупиняється на анатомічних моделях або ж м’яких.

І, звичайно ж, матрац повинен бути комфортним і зручним для самого власника. Це не основний критерій при виборі виробу, але ціни на комфортні моделі значно відрізняються від звичайних ортопедичних матраців в більшу сторону. Не варто економити на поверхнях для сну, пам’ятаємо, що третину життя ми проводимо на них.

Що таке ортопедичний матрац?

Часто плутають анатомічні та ортопедичні моделі. У чому ж різниця між ними? Анатомічний ефект – це коли поверхня максимально точно здатна приймати обриси тіла лежачої на ній людини. Максимально анатомічними можуть бути матраци, що складаються з окремих пружинних блоків, латексні і матраци Memory Foam (запам’ятовують обриси).

Ортопедичний ефект поряд з можливістю також приймати обриси тіла людини ще й надає підтримку хребту, перешкоджаючи його викривленню. Яке б положення не займала людина під час сну, на ортопедичному матраці її хребет не буде прогинатися, міжхребцеві диски, зв’язки, м’язи завжди знаходяться в нормальному розслабленому стані, зберігаючи фізіологічні вигини, судини і нервові волокна не ущемляються.

Підбирати слід матраци за параметрами, вказаними вище, інакше занадто твердий або навпаки занадто м’який будуть тільки сприяти деформації хребта. Максимальний ортопедичний ефект досягається при використанні матраців Pocket spring з пружинними блоками з незалежних пружин і безпружинні моделі.
Купуючи матрац, слід врахувати його мікрокліматичні параметри – вологообмін, повітрообмін. За ніч тіло людини випаровує до 700 грам вологи і виділяє тепло. Всім добре відомо, що волога і тепло це сприятливе середовище для грибків, цвілі, які є алергенами. Хороша поверхня для сну разом з постільними речами повинна вбирати вологу і відводити тепло, а в денний час скупченна волога повинна випаровуватися.

Мікрокліматичні параметри повинні підтримувати постійну температуру тіла, запобігаючи перегріву тіла. Матраци не повинні накопичувати запахи, усувати вологу і тепло. Дані властивості залежать від характеристик, матеріалу і наповнювача, з якого виготовлено виріб для сну.

03-04-15-foto-700x398-1

Здавалося б, що там матрац, але такі складності. Як же вибрати правильний? Чи треба зупинити свій вибір на пружинному або безпружинному? Розглянемо обидва види:

Пружинні матраци. У свою чергу вони підрозділяються на виготовлені з пружинного блоку «Боннель» і виготовлені з блоків незалежних пружин. Причому, на пружинах “Боннель” матраци володіють мінімальними ортопедичними властивостями. Пружини складаються з п’яти витків і з’єднані один з одним. Тому при тиску на них рівномірного розподілу навантаження не відбувається. Єдина їх перевага – невисока вартість, так що як варіант тимчасового користування для дачі або гостьової кімнати, він цілком підходящий.

Матраци з незалежними блоками пружин на сьогоднішній день найбільш популярні. У таких виробах кожна пружинка знаходиться в індивідуальній тканинної «обгортці». Тому при натисканні на матрац реагують тільки ті пружини, на яких впливає маса тіла. Такі моделі мають високий ортопедичний ефект. Подивитися пристрій можна на прикладі моделей Орматек або Аскона. Якщо ж ще додатково поверх пружин є прошарок латексу, то матрац до того ж буде анатомічним.

Безпружинні матраци мають чималу кількість своїх шанувальників завдяки відмінним ортопедичним властивостям і якісним матеріалам. Найчастіше використовуються при виготовленні таких матраців натуральний латекс, кокосова койра, голкопробивний наповнювач, пінополіуретан. Такі вироби дуже комфортні і зручні. Крім ортопедичних параметром вони володіють високими анатомічними властивостями.

Дані матраци підійдуть людям, що страждають болями в спині, які ведуть активний спосіб життя і людей з поганим кровообігом, так як на таких поверхнях тіло не затікає. При виборі треба керуватися не відсутністю металевих частин і пружин всередині матраца, а якістю матеріалу, і наскільки той чи інший матрац підходить під ваші параметри – вік, вага, розміри.

Матраци ортопедичні дитячі. Кращі моделі для дітей – це тонкі матраци без пружин, так як діти часто люблять стрибати на ліжках і можуть пошкодити матерчату поверхню і поранитися. Якісний матрац дуже важливий елемент дитячої спальні. Якщо у дитини немає проблем з поставою чи здоров’ям хребта, то можна вибрати матрац помірної жорсткості з натуральних матеріалів.

Кілька слів про матеріали. Зайве буде говорити, що матеріали повинні бути екологічні і не завдавати шкоди здоров’ю. Вони не повинні випаровувати шкідливі речовини, алергени. Хоча щодо алергій, тут питання досить складне. Бувають різні види алергенів і пил в тому числі, від якої нікуди не дітися. Доводиться вибирати матрац максимально гіпоалергенний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button