Земля

Йеллоустонський супервулкан поступово переміщується

Йеллоустонський супервулкан поступово переміщується. Незважаючи на те, що це загальновідомо серед вулканологів, прості громадяни не знають про те, що найвідоміший у світі супервулкан зникне там де він знаходиться зараз, а новий з’явиться в іншому місці.


Далеко нижче Вайомінгу, Айдахо і Монтани, є висхідний шлейф перегрітого матеріалу мантії. Він піднімається в кору, нагріває її, значною мірою тане і допомагає генерувати величезні магматичні камери, які існують під Йеллоустоунським національним парком.

Приблизно через кожні 660000-800000 років він повністю вивергається. Ця так звана «гаряча точка» незбагненно давня, дуже схожа на ту, що розташована під Гаваями. Вона виникла близько 140 мільйонів років, і з тих пір, вона плавить частини Тихоокеанської плити. Проте всі тектонічні плити рухаються – але мантійні плюми залишаються на місці.

Прямо зараз, шлейф магми зосереджений на вулкані Кілауеа , але протягом наступних 10000-100000 років він переміститься на підводний вулкан Ло’іхі , який в результаті потужного виверження утворює новий острів або навіть групу островів.

Те ж саме відноситься до гарячої точки Йеллоустоун. Північноамериканська плита рухалася в південно-західному напрямку протягом мільйонів років; недавні дослідження виявили щонайменше 12 різних залишків величезних потужних вивержень, які відбувалися задовго до того, як кальдера Йеллоустоун коли-небудь почала вибухати. Незважаючи на те, що він є однією з найбільш молодих зон вулканізму на планеті, він, безсумнівно, справив свою частку рекордних вивержень, в тому числі один особливо енергійний вибух на пагорбах Касіа 8,1 мільйона років тому.

Йеллоустонский супервулкан постепенно перемещается
Тектонічна плита все ще рухається , а це означає, що Йеллоустонський національний парк одного разу залишиться без супервулкана. Хоча рух плити з часом буде трохи змінюватися, прямо зараз воно поширюється в бік Тихого океану зі швидкістю 2,3 сантиметра на рік.

Припускаючи, що мантійний шлейф досі існує, точка доступу, ймовірно, буде перебувати під Майлсом в Монтані приблизно через 6,1 мільйона років і в кінцевому підсумку він з’явиться в Північній Дакоті, Саскачевані або Манітобі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button