Людина

За статистикою бабії менше хворіють на рак простати

Дослідники Марі-Еліз Парент (Mery-Elise Parent), Марі-Клод Руссо з Інституту громадського здоров’я (Франція) та їх колега Андреа Спенс (Andrea Spence) провели масштабний моніторинг по виявленню взаємозв’язку якості статевого життя чоловіків і захворюваності раком простати. Результати дослідження опубліковані в журналі Cancer Epidemiology.

У дослідженні взяли участь 3208 чоловіків. Детальна анкета включала і питання про статеве життя. У 1590 чоловіків, що склали основну групу учасників, в період з 2006 по 2009 рік був діагностований рак простати, решта 1618 осіб увійшли в контрольну групу. Встановлено, що приблизно у половини членів основної групи був близький родич, який хворів на рак. Одночасно був знайдений статистичний зв’язок між небезпечним захворюванням і кількістю і статтю статевих партнерів. У людей, у яких не було статевих партнерів зовсім, рак зустрічався вдвічі частіше. Виявилася також цікава закономірність: якщо чоловік за своє життя мав статеві контакти більш ніж з 20 жінками, ризик захворіти раком простати скорочується на 28% (у тому числі на 19% – агресивними видами раку).

[ads1]

Вчені схильні пояснювати це більшою інтенсивністю статевого життя і високою частотою еякуляцій, які в цілому позитивно позначаються на чоловічому здоров’ї. Також є припущення, що регулярні еякуляції виводять з організму канцерогенні речовини, що накопичуються в простаті у разі стриманості. Вік початку статевого життя, а також випадки захворювання ЗПСШ, згідно з результатами дослідження, не грають суттєвої ролі. Про окремі епізоди зараження статевими інфекціями повідомили тільки 12% респондентів.

Читайте також: Низькорослі чоловіки мають більш насичене сексуальне життя, ніж високі

Але ось картина у людей, що вступали в гомосексуальні відносини, відрізняється. З одного боку, наявність одного постійного партнера-чоловіка не впливає на ризик розвитку раку простати в порівнянні з тими, у кого гомосексуальних контактів ніколи не було. Однак у респондентів, які мали більше 20 сексуальних партнерів-чоловіків, ризик захворіти менш агресивними формами раку простати на 500% вище, ніж у тих, хто має одного партнера-чоловіка.

Мери-Еліз Парент і її колеги не можуть дати вичерпного пояснення цього явища. Можливо у чоловіків, що мали багато партнерів-чоловіків, був вищий ризик заразитися ЗПСШ, або ж це може бути пов’язано з високою ймовірністю травм анального проходу при гомосексуальних контактах, пишуть дослідники. Таким чином, виявилося, що кількість партнерів і їх стать перебуває у пропорційному зв’язку з ризиком захворіти на рак простати. Правда, вченим складно говорити про доречність рекомендацій на адресу чоловіків мати більшу кількість статевих партнерів серед жінок. Ми ж підозрюємо, що багато чоловіків таких рекомендацій не потребують.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button