Людина

Запах близької людини може знизити рівень стресу, вважають психологи

Запах партнера може допомогти знизити рівень стресу, виявили нові дослідження в області психології з Університету Британської Колумбії (UBC).

Дослідження показало, що жінки відчувають себе спокійніше після того, як піддаються впливу свого партнера. І навпаки, вплив на чужий запах має протилежний ефект і підвищений рівень гормону стресу кортизолу.

«Багато людей носять сорочку свого партнера або сплять на його стороні ліжка, коли він їде, але при цьому вони можуть не розуміти, чому ведуть себе подібним чином. Наші результати свідчать про те, що запах партнера може стати потужним інструментом, що допомагає знизити стрес», — сказала Марліза Хофер, провідний автор дослідження і аспірант кафедри UBC психології.

Для дослідження дослідники набрали 96 пар протилежної статі. Чоловікам була дана чиста футболка для носіння протягом 24 годин., При цьому користуватися дезодоранти і пахучими продуктами, палити і вживати певні продуктии, що можуть вплинути на їх запах, їм було заборонено.

Жінкам шляхом випадкового вибору дісталися три види футболок: чиста, з запахом незнайомої людини і з запахом близької людини. Жінки піддалися стрес-тесту, після якого дослідники попросили їх понюхати футболку, яка їм досталася. Виявилося, що жінки, які відчули запах сорочки свого партнера, відчували себе менш напруженими після стрес-тесту, а також мали більш низькі рівні кортизолу, що доводить попередні теорії психологів. Між тим, жінки, які  відчували чужий запах, мали більш високий рівень кортизолу під час стрес-тесту.

Френсіс Чен, старший автор дослідження і доцент кафедри психології UBC, вважає, що результати можуть мати практичні наслідки, які зможуть допомогти людям впоратися зі стресовими ситуаціями, коли вони знаходяться далеко від близьких. «Наші дослідження показують, що одяг, який носила кохана людина, може допомогти знизити рівень стресу, коли ви знаходитесь далеко від дому». – завершила вона.

Кнопка «Наверх»