Людина

Здатність до мов можна оцінити за загальною спостережливістю

Комусь іноземні мови даються порівняно легко, хтось взагалі схоплює на льоту, для когось це каторга. Примітно, що у вчених до цих пір немає єдиної гіпотези відносно того, від чого саме залежить здатність при вивченні іноземної мови.

Так, дослідники з Єврейського університету в Єрусалимі (Ізраїль) стверджують, що здібності до мов безпосередньо залежать від уміння людини виявляти статистично спільні риси між об’єктами.

Керівник дослідження Рем Фрост і його однодумці спробували порівняти, в якому темпі американські студенти, що приїхали до Ізраїлю за програмою обміну, просуваються в івриті. Після мовного тесту студентам запропонували ряд завдань на логіку і пошук закономірностей наприклад, потрібно було шукати закономірності між геометричними фігурами, у яких, на перший погляд, не було нічого спільного). У результаті, як пише Psychological Science, саме ті студенти краще впоралися із завданням, які і в мовах мали успіх, в івриті зокрема.

А ось тести на деякі інші властивості уваги не надто співпадали з мовними здібностями. Вчені говорять, що справа в здатності мозку шукати спільне серед безлічі варіабельних частковостей, що, втім, впливає не тільки на мовні здібності, але і на інші когнітивні завданнях високого порядку.

Та от вивчення іноземних мов інколи пов’язане з певними труднощами, візьмемо для порівняння англійську мову. У порівнянні з іншими мовами англійська досить добре структурована, і більшість мовних норм підкоряються конкретним правилам. Але у кожного правила завжди є виключення, http://myenglish.od.ua/ яскравий тому приклад. Тема неправильні дієслова в англійській мові відноситься до числа нелюбимих для дуже багатьох учнів, що не так складно зрозуміти, адже їм дана таблиця неправильних дієслів, яку потрібно зазубрити без будь-якої логіки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button