Земля

Земля побила рекорд: найкоротша доба в історії спостережень

Вчені зафіксували найкоротшу добу Землі з початку ведення спостережень. 29 червня 2022 року наша планета зробила повний оборот навколо своєї осі на 1,59 мілісекунди менше 24 годин.

скрін відео youtube.com

Це скорочення на 1,59 мілісекунди звичайного 24-годинного обертання підвищує ймовірність того, що для вирівнювання годин буде потрібно високосна секунда! Це був би перший раз, коли глобальний годинник був прискорений.

Для точного вимірювання часу використовується прилад під назвою атомний годинник. Як періодичний процес в ньому використовуються власні коливання, пов’язані з процесами, що відбуваються на рівні атомів або молекул. Коли атомний годинник з’явився, стало зрозуміло, що наша планета сповільнюється.

Уповільнення означає збільшення тривалості доби. Безумовно, нам воно не помітно, але різниця все одно має на увазі періодичне регулювання. Тому в 1972 році була вперше введена високосна секунда для підтримки точності атомного часу. Відтоді було введено 27 таких секунд.

Але з 2020 року все змінилося! Попередній найшвидший день склав -1,47 мілісекунди 19 липня 2020 року. Люди не можуть відчути цю зміну, але це може вплинути на супутники та навігаційні системи.

Експерти кажуть, що в цьому може бути винен «ефект Чандлера» – зміна обертання Землі навколо своєї осі. Існують і інші фактори, які можуть впливати на тривалість земних діб, в тому числі маса снігу, що накопичується в Північній півкулі взимку, а потім тане влітку.

Вважається також, що глобальне потепління впливає на танення льоду і снігу більш швидкими темпами. Однак поки вчені схиляються до того, що планета все-таки сповільнюється, а не прискорюється.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button