Людина

Жінки мають більш сильну імунну систему, ніж чоловіки

Вчені з Університету Пенсільванії виявили, що жінки дійсно мають більш сильну імунну систему, ніж чоловіки. За словами фахівців, більш слабка імунна система чоловіків деколи не в змозі впоратися з вірусами, які більш потужна імунна система жінок легко переборює. Але у цієї переваги є зворотна сторона – сильна імунна система набагато частіше атакує організм, викликаючи аутоімунні захворювання, говорять дослідники.

6a6be7f7870996d79ecf76c87c9b578d

Насправді, багато з хвороб, при яких організм людини піддається нападу з боку своєї власної імунної системи, як правило, менш поширені у чоловіків. Наприклад, вовчак – хвороба, при якій захисні сили організму атакують шкіру, суглоби і внутрішні органи – зустрічається на 85% більше ймовірно у жінок, ніж у чоловіків. Інші аутоімунні захворювання, які значно частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків, включають ревматоїдний артрит і розсіяний склероз.

Причина, по якій жінки мають більш сильну імунну систему, полягає в їх генах, або, більш конкретно, у хромосомах, що групують близько 2000 генів, кажуть дослідники. Як відомо, жінки мають дві Х-хромосоми, а чоловіки – одну Х-хромосому і одну Y-хромосому. Це подвоєння Х-хромосоми є ключем до додаткової потужності імунної системи, так як Х-хромосоми містять більше генів, пов’язаних з імунітетом. Але ця особливість також може мати сумний ефект, коли імунна система починає атакувати власні тканини організму.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button