Земля

Вчені опублікували 3D-знімок знайденого в Туреччині «Ноєвого ковчега»

Дослідники вперше представили оцифровані дані георадарного сканування місцевості на горі Агри в Туреччині, де ще в 1959 році під землею були виявлені залишки великого об’єкта — імовірно, величезного дерев’яного корабля.

Як повідомляє Daily Sabah, об’єкт був виявлений понад півстоліття тому в східній провінції Догубаязіт на схилі гори Агри капітаном Ільханом Дурупинаром, експертом-картографом. Ще тоді його прозвали «Ноєвим ковчегом».

Відразу після відкриття відомий фотограмметрист Артур Бранденбергер з Університету штату Огайо (США) отримав від турецького військового командування дозвіл на обстеження даної ділянки. Однак результати лабораторних досліджень були засекречені.

Офіційно ж перші наукові дослідження в цьому регіоні були проведені лише через 26 років після відкриття. Дослідження провів доктор Саліх Байрактутан з Ерзурумського університету імені Ататюрка (Туреччина), якому допомагали співробітники Національної лабораторії Каліфорнійського університету в Лос-Аламосі (США).

Георадарні знімки допомогли тоді виявити великий об’єкт, що знаходиться під землею. На 80-сторінковій науковій доповіді, опублікованій після дослідження, говорилося: «досить імовірно, що утворення під землею — це корабель».

Але тільки зараз сучасні технології дозволили створити тривимірне зображення цього таємничого об’єкта. Його авторами стали комп’ютерний інженер і археолог Ендрю Джонс і геофізик Джон Ларсен.

Своїми знімками вони поділилися з Джемом Сертесеном, режисером документального фільму «Ноїв ковчег», який вийшов у 2017 році. До речі, матеріали для цього фільму він збирав протягом 22 років.

«Безумовно, це корабель, але ще занадто рано називати його Ноєвим ковчегом, — вважає Сертесен. — Нам належить виконати велику роботу. Це можна зробити тільки при підтримці університетів і держави».

Кнопка «Наверх»