Головна / Людина / Вчені: Людину можна змусити вести себе альтруїстично

Вчені: Людину можна змусити вести себе альтруїстично

Дослідники з Каліфорнійського університету провели ряд експериментів і встановили, що людину можна змусити безкорисливо піклуватися про інших через спеціальні нейронні процеси в її мозку.

Для свого наукового експерименту американські фахівці запросили 20 добровольців, попередньо повністю вивчивши дані про них, в особливості, про добробут і способі життя. Так, психологи з Каліфорнійського університету аналізували активність певних ділянок мозку в момент, коли учасникам кололи палець і просили не проявляти зовнішніх больових ознак. Після цього вчені дали кожному піддослідному по 10 доларів і запропонували поділитися цими грошима з іншими або залишити їх собі.

В результаті експеримент показав, що випробовувані з великою активністю в корі мозку, пов’язаної з імпульсним керуванням і поведінкою, виявилися найменш щедрим, поділившись в середньому 1-3 доларами. Проте третина учасників, що мали найсильніші реакції в областях мозку, які відповідають за сприйняття болю і різних емоцій, були найбезкорисливішими, віддавши іншим людям близько 75% отриманих коштів.

За словами керівника дослідницької групи Леонардо Христов-Мура, саме той імпульс, який відрізняв роботу людського мозку в обох груп, є головним показником альтруїзму. Таким чином, вчені упевнені, що за допомогою простої неінвазивної процедури по впливу на певні ділянки мозку можна змусити людину стати більш альтруїстичною і співчуває іншим людям.