Наука

Знайдено сліди першої розвиненої цивілізації Америки. Вона з’явилася ще до майя

Два рельєфи, висічені у вапняку, зображують правителів стародавньої цивілізації ольмеків на території сучасної Мексики.

Археологи в Мексиці виявили два барельєфи ольмеків, висічених у великих круглих каменях. Вважається, що вони зображують місцевих правителів з ритуальними гримасами.

Скульптури-близнюки знайшли в Теносіке, місті штату Табаско, недалеко від південного кордону Мексики. Вчені припустили, що статуї зображують правителів стародавньої цивілізації ольмеків. Вони правили між 1200 р. до н. е. і 400 р. до н. е. і вважаються першою розвиненою доіспанською цивілізацією в Мезоамериці. Сьогодні вони найбільш відомі своїми скульптурами колосальних голів.

Зображення люб’язно надано INAH Tabasco

Діаметр масивних 3D-скульптур з вапняку становить приблизно півтора метра і важать 700 кг кожна. Згідно з офіційною заявою вчених, на двох різьблених пам’ятниках зображені обличчя місцевих правителів з роззявленими «сердитими ротами» і схрещеними руками. На скульптурах також зображені діадеми, кукурудзяні качани і ольмекські хрести. Відкриті роти лідерів натякають на “рев ягуара”, пишуть антропологи.

Дослідники з Міністерства культури уряду Мексики відзначили, що саме незвичайне в рельєфах — це розташування ротів на фігурах. Вони вирізані, як у Ахавів – це титул знаті держав цивілізації майя, які перейняли традиції ольмеків. Схоже, портрети, що датуються періодом між 900 і 400 роками до н.е., належали важливим особам громади.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments