Головна / Земля / Глобальне потепління почастішали випадки епідемії лихоманки денге

Глобальне потепління почастішали випадки епідемії лихоманки денге

 

Значна частина Європи, Південна Америка, Західна і Центральна Африка можуть зіткнутися із загрозою спалаху смертоносного вірусу денге через зміни клімату та урбанізації, передбачає дослідження вчених Університету ООН.

27-12-14-foto-600x395-1

Дослідники створили динамічні карти поширення лихоманки, яка передається за допомогою укусів самок комарів і викликає у заражених гострі болі. На картах чітко видно, що в міру того як температура на планеті підвищується, лихоманка денге проникає в великі області Європи та гірські регіони Південної Америки, клімат яких зазвичай занадто холодний, щоб підтримувати існування комариних популяцій цілий рік.

Нові карти ілюструють експансію лихоманки денге протягом усього року, виявляючи гарячі точки і показуючи місця, де вірус може набути загрозливих масштабів. Якщо комарі і вірус з’являться в уразливих районах з поганим рівнем охорони здоров’я, денге, ймовірно, стане там ендемічним захворюванням.

Читайте також: Невідомий вірус виявлений в кишечнику кожної другої людини

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, від лихоманки денге щорічно вмирає близько 20 тисяч осіб, а близько 100 млн жителів Землі заражаються невиліковною хворобою. Приватні експерти взагалі стверджують, що число інфікованих в три рази більше того, що озвучено ВООЗ.

Від небезпечного захворювання досі не винайдено вакцини. Поточний підхід до стримування лихоманки денге — фумігація місць, де розмножуються комарі, що переносять захворювання.

Натхнення: gismeteo.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments