Главная / Здоров'я / Куріння веде до руйнування мозку

Куріння веде до руйнування мозку

 
 

Нове дослідження канадських учених вкотре довело шкоду куріння. Згідно свіжим даними, згубна звичка викликає зменшення важливої частини мозку, що призводить до його пошкодження.

19-02-15-foto-600x375-1

В експерименті взяли участь більше 500 осіб, серед яких були курці, що кинули і ніколи не палили. Середній вік випробовуваних склав 73 роки.

Сканування мозку показало, що у тих, хто палить, і у тих, хто кинув, зменшена кора головного мозку в порівнянні з тими, хто ніколи не брав в руки сигарету. Саме ця частина мозку відповідає за пам’ять, мову і сприйняття.

Дослідники також виявили, що відмова від куріння веде до часткового відновлення кори головного мозку, однак процеси, за які відповідає цей відділ, сповільнюються і виконуються не в повному обсязі. У завзятих курців, які все ж кинули згубну звичку понад 25 років тому, виснаження кори сильніше в порівнянні з тими, хто ніколи не курив.

Читайте також: Стало відомо, чому деяким людям складно кинути палити

«Курці повинні знати про те, що сигарети прискорюють виснаження кори головного мозку, що, в свою чергу, веде до проблем з пам’яттю і мисленням. Зменшення кори зберігається багато років навіть після того, як людина кинула палити », — пояснив автор дослідження доктор Шериф Карама, асистент професора психіатрії університету Макґі в Монреалі.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Molecular Psychiatry.

Натхнення: medkrug.ru

 
comments powered by HyperComments