Главная / Технології / На кришці давньоєгипетської гробниці знайдені відбитки пальців, яким 3 тис. років

На кришці давньоєгипетської гробниці знайдені відбитки пальців, яким 3 тис. років

 
 

На кришці давньоєгипетської гробниці фахівцями виявлені сліди відбитків пальців. Їх вік становить приблизно 3 тисячі років, а належати вони можуть реміснику, як інформує The Independent.

На гробі жерця Ніс Амона, який виконував роль священнослужителя в Стародавньому Єгипті, фахівцями з кембріджського музею Фіцуільям знайдені відбитки пальців, що датуються 1000 роком до нашої ери. Ця похоронна гробниця була раніше продемонстрована в рамках виставки «Смерть на Нілі».

Експертиза, в результаті якої знайдені відбитки, спочатку проводилася для іншої мети, тобто для визначення того, наскільки оформлення гробу змінилося за 4 тис. років. Голова охорони музею Джулія Доусон поінформувала, що ці відбитки виявлено ще 11 років тому, в 2005 році, але відомості про знахідку не поширювалися. Тим часом, за ці роки вчені сканували знахідку з допомогою ренгенографа і КТ-сканування. Цю інформацію повідомило The Independent.

В ході досліджень з’ясувалося, що відбитками не менше 3 тис. років та їх власником може бути якийсь ремісник, але це була не єдина знахідка. У гробниці розташовувалася ще й своєрідна «внутрішня коробка», що складалася з великої кількості шматочків дерева. Друга знахідка також являє собою величезну наукову цінність. Завдяки їй вченим вдасться отримати більш точне уявлення про особливості будівництва «похоронних скриньок» в Давньому Єгипті.

 
comments powered by HyperComments