Главная / Екологія / Найбільшу в Європі вітроелектростанцію все-таки збудують

Найбільшу в Європі вітроелектростанцію все-таки збудують

 
 

Statkraft розморожує проект з будівництва найбільшої в Європі і найпотужнішої в Норвегії вітроелектростанції.

Проект був заморожений у червні 2015 року, коли ціни на електроенергію в Північній Європі були низькими. Рішення піддалося критиці урядом Норвегії, який прагне диверсифікувати економіку, залежну від експорту нафти.

Тепер же Stаtkraft доопрацювала проект, вибравши більш вітряні місця і вирішивши купити турбіни з більшою потужністю, але в меншій кількості.

За новим проектом, на найбільш вітряних прибережних територіях центральної Норвегії — півострові Фосен, на острові Хітра і Снілфьорде — будуть розміщені 278 виробництва турбін Vestas Wind Systems. Інвестиції в проект складуть 1,22 млрд дол США. Вітроелектростанція буде виробляти 3,4 млрд кВт*год/рік. Для порівняння, в сукупності за всіма джерелами в Норвегії виробляється близько близько 130 млрд кВт*год електроенергії.

Контракт про купівлю е/енергії вже уклав виробник алюмінію Norsk Hydro ASA. Підприємство планує щорічно з 2020 по 2039 р. закуповувати за 1 млрд кВт*год для часткового покриття потреб нового алюмінієвого заводу в провінції Кармен.

Statkraft реалізує проекти з будівництва вітрових електроенергетичних станцій і за межами Норвегії. У липні 2014 р. Statkraft і Statoil підписали контракт на спорудження великої вітроелектростанції в акваторії Великобританії.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments