Главная / Екологія / ООН: біля 80% стічних вод у світі не очищаються і забруднюють водойми

ООН: біля 80% стічних вод у світі не очищаються і забруднюють водойми

 
 

Біля 80% об’ємів світових стічних вод від підприємств і поселень потрапляють у водойми неочищеними і забруднюють довкілля, заявив заступник генерального секретаря ООН Ян Еліасон(Jan Eliasson) в ході Всесвітнього тижня води в Стокгольмі.

«Приблизно 80% стічних вод, які виробляються поселеннями або промисловими об’єктами, випускаються в довкілля неочищеними, забруднюючи океани, озера і річки. Таке забруднення тільки збільшуватиметься у зв’язку зі швидким ростом числа городян і зростанням промислового і сільськогосподарського виробництва», — сказав Еліасон.

За його словами, таке забруднення має шкідливий вплив на здоров’я населення. Зокрема, збільшує вірогідність захворювання діареєю, яка є однією з головних причин смертності дітей до п’яти років. Щорічно від неї помирають до 800 тисяч дітей.

«При цьому цю проблему можна розглядати як економічну, окрім того, що вона є гуманітарною і моральною. Ми знаємо, що кожен долар, витрачений на очищення води і каналізацію, може повернутися в майбутньому у вигляді п’яти доларів, у зв’язку зі зниженням витрат на охорону здоров’я і підвищенням продуктивності праці», — додав представник ООН.

 
comments powered by HyperComments